סטטוס הצלחה | mako

_פרויקטים

להצלחה יש כנפיים: סיפור ההצלחה של עדי אלטשולר

היא הקימה את "כנפיים של קרמבו" - תנועת הנוער הראשונה והיחידה בישראל לצעירים עם צרכים מיוחדים, ובעתיד היא מתכננת להקים בית ספר משולב לחינוך המיוחד והרגיל. עדי אלטשולר, בת 26 מהוד השרון, נותנת את הטיפ שלה להצלחה: "לרצות להשתנות ולהשתפר כל הזמן"

mako | פורסם 31/07/13 09:38

קצת עליי
"כשהייתי בת 12 התחלתי להתנדב בעמותת אילן. במסגרת ההתנדבות הגעתי להיות חונכת אישית של כפיר קובי ז"ל, ילד מתוק, חמוד, חייכן ומקסים עם שיתוק מוחין. למעשה, דרכו נחשפתי יותר ויותר לעולם של חינוך מיוחד.

"בזכות היכולות החברתיות הגבוהות שהיו לו והיחס המדהים של משפחתו אליו, שתמיד הסתכלה על המסוגולות ולא על הקושי, הבנתי שהצורך הגדול ביותר של ילדים עם צרכים מיוחדים הוא במסגרת חברתית. ואז בגיל 16, הצטרפתי ל-lead, ארגון לפיתוח מנהיגות צעירה, והחלטתי שאני רוצה להקים את תנועת הנוער הראשונה והיחידה בישראל לצעירים עם צרכים מיוחדים, תנועת נוער שתהווה מסגרת חברתית, חינוכית בלתי-פורמלית עבור צעירים מהחינוך המיוחד, על מנת שיקיימו חיי חברה מלאים ויובילו לשינוי חברתי.

"הגשמתי חלום ביחד עם עוד הרבה אנשים. לפני כמעט 4 שנים העברתי את הניהול השוטף של התנועה לידי סא"ל במיל' אופירה רותם, מנכ"לית התנועה, שהיא, ביחד עם שאר אנשי המטה המקצועיים והמוכשרים, עושים ללילות כימים עבור התנועה. הם לקחו את הסטארט-אפ עם 8 הסניפים והפכו אותנו לתנועת נוער של ממש עם 22 סניפים ברחבי הארץ. מאז אני משמשת כנשיאה וועד המנהל". עדי אלטשולר הקרמבו מעולם לא היה מתוק כל כך | צילום: ליאור קסוון

סיפור ההצלחה שלי
"בשנת 2004 קיבלתי את 'אות תמרי', האות לאיכות, מנהיגות ומצוינות (כיום 'אות רמון'). בשנת 2005 זכיתי ב'פרס ברנשטיין' על התנדבות ומנהיגות חברתית; ב-2007 קיבלתי את פרס יקירת הוד השרון של הליונס, ובשנה שלאחר מכן בתואר 'אשת השנה' של ליונס ישראל. ב-2008 נכנסתי לרשימת עשרת יזמי השנה של 'ארנסט אנד יאנג' וב- 2013 ב'פרס רפפורט', על יוזמה מחוללת שינוי.

"כנפיים של קרמבו גם כן זכתה בפרסים משמעותיים כארגון, בהם: 'אות הנשיא למתנדב' ב-2009; הדלקת משואה בהר הרצל בשנת 2008; תואר 'התנועה החברתית של העשור' על ידי עיתון מעריב; וב-2011 בתו מידות לאפקטיביות מארגון 'מידות'".

איך מצליחים בגיל כל כך צעיר?
"הייתם צריכים להחליף את השאלה ב'איך מצליחים בגיל בוגר?'. בגיל צעיר יותר קל להצליח כי הפחדים לא מנהלים אותנו. החוכמה היא להצליח לרדוף אחרי החלומות גם בגילאים מאוחרים, כשכבר נכנסים קולות ורעשים למערכת ואנו עוצרים את עצמנו מללכת עד הסוף אחר הדברים שחשובים לנו ואנו מאמינים בהם. לי הייתה המון תמיכה ועזרה מהמשפחה שלי, של כפיר, ארגון lead אנשים טובים שלימדו אותי וסייעו. ההצלחה היא לא שלי. היא של הרבה אנשים".

מקור ההשראה שלי
"יוליוס הלפרן ז"ל, אח של סבא שלי שנפטר השנה והיה מאוד קרוב אלי, ממש כמו סבא, היות ואת הסבא הביולוגי שלי לא זכיתי להכיר. הוא היה איש שלום אמיתי, עם נאמנות פנימית, לא נשאב לקונספציות חבריות כאלה ואחרות וחיי את חיו באמת. האיש הכי חיובי שהכרתי".

מה החלום שלי?
"החלום שלי ש'כנפיים של קרמבו' תהפוך להיות תנועת נוער בינלאומית עם סניפים בכל עיר, ישוב וכפר. יש לי חלום אישי יותר והוא לכתוב ספר, מעין מדריך למייסדים, שייתן כלים למייסדים בתהליכי המעבר השונים שבהקמת ארגון ושחרורו".

איפה אהיה בעוד חמש שנים מהיום?
"חמש זה עוד רחוק. עוד 3 שנים אקים בית ספר משולב שיביא את עקרונות ותפיסות החינוך המיוחד לעולם של החינוך הרגיל".

הטיפ שלי להצלחה
"לרצות להשתנות ולהשתפר כל הזמן ובאותה נשימה להיות ברכות וסלחנות כלפי עצמנו".

>> לרשימת ה-30 המלאה

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגיות: מצליחנים   צעירים   הצלחה  
עדי אלטושלר
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן