אין תמונה
אהוד בנאי, "רסיסי לילה"

חג הפסח עוד רגע איתנו, וזה הזמן להמליץ לכם על עשרה אלבומים ישראלים שיעשו לכם, למשפחה ולחברים את החג לנעים, מהנה ומוזיקלי יותר. מחפשים מתנה יפה ולא יקרה לחג? הגעתם למקום הנכון.

אהוד בנאי - "רסיסי לילה"

אלבום חדש של אהוד בנאי הוא אירוע גדול במוזיקה הישראלית ואין כאן מקום לאכזבות. אלבומו החדש של בנאי "רסיסי לילה" כולל 14 קטעים - 11 שירים חדשים ו-3 קטעים אינסטרומנטלים ומשתתפת בו הלהקה הקבועה של בנאי בהפקתו של גיל סמטנה, שותפו ללהקת "הפליטים".

כל הרכיבים הרגילים שמאפיינים את יצירתו של בנאי לאורך השנים נמצאים גם באלבום הזה ונראה שכמו באלבום של סחרוף גם פה יש הרבה מין הסיכום וההשלמה. בנאי חוזר פה לבנאי הילד שיוצא להרפתקאות על חוף הכנרת או בפרדס בגבעתיים, למשפחה הקרובה שלו מנקודת המבט של הוריו ומנקודת מבטו כהורה כיום וגם לאמירות חברתיות חשובות כמו "עכשיו האדמה רועדת לי מתחת לבית".

להיטים: אני הולך, אבן ספיר
השיר שבשבילו כדאי ללכת לחנות: ר"ג-גבעתיים
(שי ברזילי)

ברי סחרוף - "אתה נמצא כאן"

אין תמונה
ברי סחרוף "אתה נמצא כאן"

גם אלבום חדש של ברי סחרוף הוא ארוע תרבותי חשוב ובטח כשמדובר על אלבום ראשון מזה עשור, שבו רק שמו של סחרוף מתנוסס על העטיפה (היפה מאוד). ב"אתה נמצא כאן" הצליח סחרוף שוב לייצר סאונד חדש בעזרת ההפקה המוזיקלית של ארבעה מפיקים - בן הנדלר, אורן לוטנברג נאור כרמי ורן שם-טוב, וכמובן להוסיף לרפרטואר שלו ושל המוזיקה הישראלית עוד 11 שירים חזקים לתפארת הרוק המקומי.

תמצאו כאן טקסטים חזקים של עמיר לב, נעם רותם, דן תורן, חביבה פדיה, רוני סומק וסחרוף עצמו, שמשרטטים את ישראל של היום, לטוב ולרע. למרות שהרדיפה אחר הכסף והחומר הפכה לערך עליון ולמרות שהזאב שיגור עם הכבש עדיין לא נולד, סחרוף משלים עם מיקומו בארץ ומחכה שהימים הנוראים יעברו ושתגיע הנחמה. שירים כמו "זמן של מספרים", "כלום זה לא סתם", "האחד" ו"נחמה" יכנסו לרפרטואר ההופעות הנצחי של סחרוף. 

להיטים: זמן של מספרים, העין
השיר שבשבילו כדאי ללכת לחנות: כלום זה לא סתם
(שי ברזילי)

מוניקה סקס - "מנגינה"

אין תמונה
מוניקה סקס, "מנגינה"

"מנגינה" של מוניקה סקס הוא אלבום רוק מצוין, שמחזיר את הלהקה המוכשרת והחכמה הזו למרכז המפה של הרוק המקומי. ההימור של יהלי סובול, פיטר רוט ושחר אבן-צור על עופר מאירי כמפיק מוזיקלי הצליח, והתוצאה היא 12 שירים בדיסק שכיף להאזין לו, שחדוות היצירה בוקעת מה"רמקולים" שלו.

"מנגינה" נשמע מעולה, מגוון, לא מפחד מהשפעות דאנסיות (שיר הנושא "מנגינה", "אתה ללא", "הכל במקום"), לא חושש מעדינות ("הסתברות", "מישהו אחר"), מחליף קצבים ומעביר הילוכים ("לפני השינה", "להפסיד לניו יורק", "השמלה ממדריד", "מנגינה") וכמובן נהנה לכסח בשירה, בגיטרות בריאות ותופים חזקים ("גשר", "לפני השינה", "בלי בלמים"). 

להיטים: השמלה ממדריד מנגינה, רמקולים
השיר שבשבילו כדאי ללכת לחנות: להפסיד לניו יורק, הסתברות
(אסף נבו)

אייל גולן - "חלק מחיי"

אייל גולן, עטיפת אלבום, חלק מחיי (צילום: אלוני מור)
אייל גולן, "חלק מחיי" | צילום: אלוני מור

אייל גולן ממקם את עצמו באלבום החדש "חלק מחיי" במרכז המוזיקה הישראלית, כזמר שפונה לחתך רחב של קהלים. בחג שבו אין אלבום של אף אחד מהמשולש המסורתי ארצי-ריטה-פוליקר מוציא גולן את המתנה הטבעית לחג, לפחות עבור חצי מעם ישראל.

קצת לא ברור איך עם שלל הפרויקטים שגולן מעורב בהם גולן הספיק להקליט 16 שירים חדשים, אבל העובדה היא שמדובר באסופת שירים מהיפות שהוציא עד כה, עליה עמלו מיטב כותבי ומפיקי הלהיטים בז'אנר הים תיכוני. גולן הוא מלך בבלדות מרגשות, וכאן תמצאו את "נולדת בשבילי", "כשאחר", "מלאך שומר", שיר הנושא "חלק מחיי", "בשבילך" ועוד.

בגזרת השירים המרקידים מחכים כאן כדי להתפוצץ על הרחבות "מתפוצץ בגללך", "בואי נברח", "רוצה רק אליך", "רק בגלל זה", "הכי טובה". כמו כן כולל האלבום את "המיוחדים של גולן: שיר הרגאיי "רציתי להגיד לך", הקאבר הנהדר ל""תמונה שבורה" של מוני ארנון והשיר הלאומי "מזמור לגלעד" להשבת גלעד שליט. 

להיטים: בואי נברח, נולדת בשבילי, רציתי להגיד לך
השיר שבשבילו כדאי ללכת לחנות: כשאחר, תמונה שבורה
(אסף נבו)

שרית חדד - "20"

אין תמונה
שרית חדד" "20"

המעריצים של שרית חדד כבר יודעים שהגברת הראשונה של הפופ הים תיכוני שיחקה אותה שוב. אלבום מס' 20 בקריירה (והיא רק בת 30), שכולל 20 שירים, ביניהם כמה להיטים גדולים. הוא נפתח עם השיר המרגש, מעין תפילה, בשם "כרחם אב על בנים", ומסתיים עם "שיר ערש" לחייל קטן שאמו שומרת עליו - להיט בטוח ביום העצמאות הקרוב (ואולי גם ביום הזיכרון).

בתווך מחכים "Do You Love Me", השיר הלבנוני של האחים בנדלי, "מאחלת לך" החגיגי, "אור כוכב" המאוהב, "משחק החיים" -הדואט עם הכוכב היווני ניקוס ורטיס, "סוף שבוע בפריז", "בנות בנות" ו"אותך" - שלושה שירים שהם הכי שרית חדד.

וכשיש 20 שירים אפשר לגוון בסגנונות. "קומי צאי" הוא שיר של אישה לאישה, מעין פופ אלקטרוני בסגנון עברי לידר, "עירי שלי" הוא המנון פופ-דאנס מגניב שקורץ לעפרה חזה, "מאוהבת" הוא fאנקי-רגאיי מפתיע לטובה, וב"חולת אהבה" חדד חוזרת לעוף על הביט. איזה כיף.

להיטים: Do You Love Me, מאחלת לך, משחק החיים
השיר שבשבילו שווה ללכת לחנות: שירה של לילה
(אסף נבו)

ישי לוי - "האחת שלי"

אין תמונה
ישי לוי, "האחת שלי"

במשך שנים נחשב ישי לוי לזמר של מוזיקת הארד-קור מזרחית והופיע יותר במדורי החדשות במדורי המוזיקה. השנים האחרונות הביאו איתן שינוי גדול אצל לוי. להיטים כמו "ריקוד רומנטי" ואלבומו החדש "האחת שלי", מלמדים שיש לו עוד הרבה מה לתת למי שאוהב מוזיקה ישראלית אמיתית.

האלבום כולל כמה מהשירים הכי יפים בקריירה של לוי, כמובן את ליטרת הלהיטים שכל זמר ים תיכוני מחוייב אליה כדי לשמח את הקהל ואת הקאבר המוצלח והמצליח ל"מלנכולי" של החברים של נטאשה. רשימת השירים כולל את "כשאת לידי", "ממני אליך", "מצד לצד", "תודה", "לאן את הולכת", "כשהמזל נוגע" , "עננים", "כשאת צוחקת", וכמובן "האחת שלי".

להיטים: האחת שלי, מלנכולי
השיר ששווה ללכת בשבילו לחנות: הזונה מרחוב הש"ך, עננים
(אסף נבו)

סאבלימינל -""Jew-Niversal"

אין תמונה
סאבלימילנל, "Jew-Niversal"

סאבלימינל היה ונשאר אחד מיוצרי הלהיטים הגדולים במוזיקה הישראלית. במשך יותר משנה הוא שחרר להיטים שנכללים באלבומו החדש "Jew-Niversal" (כלומר "יהודי אוניברסאלי"), ומרכיבים פסיפס מוזיקלי ממנו ניבט פרצופו העכשווי של ההיפ הופ המקומי והעולמי - הרבה אלקטרוני, דאנס, נגיעות של פופ, רוק וגרוב, וגם - מסורתית - ראפ מתריס, שבמקרה הסאבלימינאלי ממשיך להיות הכי לאומי. הפנים של האלבום הזה מכוונות גם לחו"ל, ואם יש לכם אותו עם גג נפתח השכנים ישמחו לקבל מכם מסיבת אפיקומן.

תמצאו כאן כמה חורכי רחבות כמו "עליי" עם דנה אינטרנשיונל, "International" בלעדיה, "פעימות" עם מומי לוי, "Fuego" עם טוני טאץ', "חי בגדול" על החיים הטובים בתל אביב, "בא לי לעוף", שהוא דאנס מועדונים, "Let Yourself Go", שנשמע כמו להיט אלקטרו בינלאומי, "Shut It Down" שמעודכן על היפ הופ אמריקני, ו"80's" שהוא הכי יוריתמיקס-אייטיז.

לצדם צצים "עיניים להם" עם צ'ולו, "זה קורה" - החידוש עם סיוון לאריק לביא, Y.AM.I- ראפ עם מסר חזק ועיבוד שמחבר רוק עם אלקטרוני, "נגרום לזה לקרות" היותר מסורתי, והתפילה "הכל מלמעלה" עם גד אלבז. בסוף ממתינים גם ארבעה קטעי בונוס בדמות רמיקסים ל"פעימות", "עלי", פואגו" ו"אינטרנשיונל".

להיטים: עליי, Internatinal, זה קורה, Fuego
השיר ששווה ללכת בשבילו לחנות: עיניים להם
(אסף נבו)

קובי אוז - "מזמורים נוספים"

אין תמונה
קובי אוז, "מזמורים נוספים"

לקובי אוז יש טריק נפלא שעובד לו כבר אלבום שני ברציפות - לקחת מזמורים ופיוטים עתיקים ולהפוך אותם לפאן. בשנים האחרונות קראו לזה "התחברות למקורות", אוז עושה מזה "טיפקס". האלבום "מזמורים נוספים" לוקח את הבסיס הקונספטואלי של אלבומו הקודם "מזמורי נבוכים", ומרחיב אותו, הן מבחינת הסגנון המוזיקלי והן מבחינת הבחירות האמנותיות לגרסאות כיסוי.

אוז הוא אלוף השעטנז, האלכימייה, הבתיה עוזיאליות של לקחת דברים שלא קשורים אחד לשני וליצור מהם משהו חדש. תמצאו אצלו על אותו דיסק את הרבי נחמן מברסלב עם "שירת העשבים", חיים נחמן ביאליק ב"על לבבכם ששמם", הפייטן התותחי אשר מזרחי ("אדון יה", "יה חביבי", מאיר אריאל הנצחי ("מדרש יונתי"), הרב שלמה קרליבך ברוקנ'רול אריאל זילברי של "חמדת ימים", המשוררת זלדה ב"ברכת כלולות", פסוקים מתהלים ("למען אחיי ורעיי"), כמובן סרט בורקס ("משפחת צנעני") והרבנים הרצוג ועוזיאל ב"תפילה לשלום המדינה".

קובי אוז אוהב את העם הזה, הארץ הזו, המדינה הזו, הדת הזו והתרבות הזו, ואת כל אהבותיו הוא הכניס כאן, באלבום הזה, לתפארת הזמר העברי לדורותיו.

להיטים: משפחת צנעני, שירת העשבים, יה חביבי, חמדת ימים
השיר ששווה ללכת בשבילו לחנות: "שירת העשבים שלי"
(אסף נבו)

שירי מימון ושמעון בוסקילה - "המופע המשותף"

שירי מימון ושמעון בוסקילה (צילום: עודד קרני)
שירי מימון ושמעון בוסקילה בהופעה | צילום: עודד קרני

אחד המופעים הכי מצליחים בארץ בשנה האחרונה עולה לכבוד החג על דיסק.  שירי מימון ושמעון בוסקילה עם המופע המשותף הם מתנה מתאימה למי שמחפש את נקודת האמצע הישראלית העכשווית, בין להיטי הפופ של פיינליסטית כוכב נולד, ליוצר והזמר שהפך לתו תקן בז'אנר הים תיכוני.

הרפרטואר המשותף של בוסקילה ומימון, המונצח באלבום, כולל 17 שירים והוא רק חלק ממה שהם שרים על הבמה. תמצאו כאן שיר מקורי משותף - "גשם שיבוא", את שיר תקווה (קאבר למירי מסיקה), את מיטב הלהיטים של מימון: "השקט שנשאר", "לאן שלא תלכי", "יותר טוב לסלוח", "כשהלכת", "חלק ממך" ו"רציתי שתדעי" במחרוזת עם "איך את לא רואה" של בוסקילה, שמהצד שלו תורם את "את המחר שלי", "מינהאר לי משיטי (יא מאמא)" - ששר בפרויקט של עידן רייכל, וממיטב הלהיטים שיצר ברבות השנים לאמנים אחרים: "עלש" (שלמה ארצי), "כמה אהבה" (קובי פרץ), "הייתי בגן עדן" (שרית חדד), "תגידי" (ליאור נרקיס) ו"עד סוף העולם" (יואב יצחק וחיים משה).

הלהיטים: כמעט הכל
השיר ששווה ללכת בשבילו לחנות: מינהאר לי משיטי (יא מאמא).
(אסף נבו)

רוני דלומי - "קצת אחרת"

אין תמונה
רוני דלומי, "קצת אחרת"

לרוני דלומי יש לא מעט ומעריצות עוד מימי "כוכב נולד", שעד היום שמעו את השירים שלה ברשת, וישמחו לקבל במתנה עותק מאלבום הבכורה שלה "קצת אחרת", שאומנם יצא לפני כחודשיים, אבל עדיין נחשב כמתנה מועדפת לחג.

הקול של דלומי, צלול כבדולח, עושה נעים בכל שעות היום. הרפרטואר שלה באלבום הזה מורכב מעשרה שירים שהם רובם ככולם גרסאות כיסוי ללהיטים לטיניים שמיד מזדמזמים באוזן. האלבום נפתח עם "Yo Canto" בספרדית, ממשיך עם הלהיט הראשון ממנו "תן", "אם בא לך" הקצבי והסוחף, הבלדה "כך או כך", "אל תדאג", "אחרי האור", שבכתיבתו השתתפה רוני דלומי עצמה, "די לה" בדואט עם הזמרת מרתה גומז, "זמן לחייך", הלהיט "קצת אחרת" ו-"Cada Dia", שהוא במקור של גומז, והופיע לראשונה בפרויקט של עידן רייכל.

להיטים: תן, קצת אחרת, כך או כך
השיר ששווה ללכת בשבילו לחנות: אחרי האור
(אסף נבו)