צפו בשידור מבית הנשיא ומחומות העיר העתיקה בירושלים, בו אימץ נשיא המדינה ראובן ריבלין את מגילת 'הייעוד המשותף שלנו' שחזרה ממסעה בין מאות קהילות יהודיות ברחבי העולם וריכזה בעזרת משאל העם היהודי הגדול ביותר שנעשה, את סט הערכים החשובים לעם היהודי בארץ ובתפוצות. המגילה מציעה "מפת דרכים" לעתיד העם היהודי, במטרה לשמור על אחדותו ולהוות בסיס לדיון עתידי בין קהילות יהודיות בעולם ובישראל.

כחלק ממיצג ההקרנה על חומות העיר העתיקה בירושלים, הוקרנה מגילת 'הייעוד המשותף' עם חתימות של גופים, ארגונים ואנשים שחתמו עליה. במהלך הטקס, אותו הנחתה שירה הס, נשיא המדינה נשא דברים, ובכך ציין את סיום תהליך יצירת המגילה. עוד נשאו דברים: שרת התפוצות עומר ינקלביץ', יו"ר ומייסד קרן ג'נסיס, מיכאל פרידמן, מנכ"ל הייעוד המשותף, סנדי קרדין, וזאת בליווי מופע אמנותי בהשתתפות הזמר והיוצר עידן רייכל.

בכנס התקיים שיתוף פעולה מוזיקלי ראשון מסוגו בין המוזיקאי והיוצר עידן רייכל לבין ג'סי גלין, זמרת בריטית יהודייה זוכת הגראמי, בשיר משותף של ג'ס שנקרא Hold My Hand, שצולם על רקע חומות העיר העתיקה. 

עידן רייכל בהופעה (צילום: אוהד צויגנברג)
צילום: אוהד צויגנברג

פרויקט 'הייעוד המשותף שלנו' הינו יוזמה משותפת של קרן ג'נסיס, שהינה ארגון פילנתרופי יהודי בינלאומי, יחד עם משרד התפוצות ובחסות נשיא המדינה, רובי ריבלין. מטרת הפרויקט היא להדגיש ולחזק את הקשרים בין קהילות יהודיות בארץ ובעולם, על ידי ניסוח מסמך המגדיר ערכים משותפים ליהודים בעולם ויוכל להוות פלטפורמה שתאחד את כולם סביב חזון משותף לעם היהודי.

ארגון ג'נסיס שם לו למטרה לקדם מסגרת שבה יוכלו ממשלות ישראל לשמוע את דעתם וקולם של יהודי התפוצות. כך, פרויקט 'הייעוד המשותף שלנו' מבקש לייצר דיאלוג בין יהדות התפוצה לישראל, כמדינת העם היהודי על ידי יצירת מסגרות שיאפשרו לכל צד לשמוע ולהתחשב בקולות הצד השני בבואו לקבל החלטות בעלות משמעות לכלל יהודי העולם.

לפני כשנה, התכנסו למעלה מ-30 הוגי דעות מכל העולם היהודי בבית הנשיא לכתיבה והשקה של המגילה. מאז ההשקה, המגילה הוצגה בכנסים ובהתכנסויות בינלאומית רבות, ואלפי חברי קהילות יהודיות ברחבי העולם דנו בה, לקראת גיבושה הסופי. כעת מסתיים לו משאל עם בינלאומי בו השתתפו למעלה מ-120,000 איש, שקבעו את הערכים המשותפים לעם היהודי במטרה לייצר הסכמה יהודית רחבה ככל האפשר. 

אמנת הייעוד המשותף שלנו (צילום: לעמ)
לפני כשנה, בהשקת המגילה בבית הנשיא | צילום: לעמ

במהלך התקופה נערכו מספר קמפיינים תחת הסיסמה "Different but Same", שביקשו לחזק את התפיסה שאיננו צריכים להסכים על כל דבר, אך יש לנו בסיס משותף חזק. כעת בחג החנוכה המגילה חוזרת לנשיא המדינה ולעם היהודי, לקבלת תמיכתו בתוצאות משאל העם כפי שהם משתקפים במגילה המעודכנת. מיד לאחר הטקס, יופץ ברחבי העולם הקליפ המוסיקלי של עידן רייכל וג'ס גלין כווידאו קליפ הכולל מסרים עיקריים מהאירוע.