בדומה למארז החנוכיות המקסים שיצרו בני הנוער מאילת ומיישובי העוטף בעמותת "הבית של סוזן" לקראת חנוכה, גם עכשיו, מארז הפסח היפהפה , הוא המתנה הכי מתבקשת לחג החירות. כל צלחת קרמיקה מעוצבת בעבודת יד במארז "פסח ים ומדבר"  פרי עשייה של בני ובנות נוער בסיכון מאילת ומיישובי העוטף שפונו לעיר וזוכים לתמיכה מחזקת. בסדר פסח הזה זוכרים גם את מי שאינם בביתם.

הבית של סוזן מארזים לפסח (צילום: הבית של סוזן )
בנות נוער מהעוטף יוצרות מארזים חגיגיים לפסח ב"בית של סוזן" | צילום: הבית של סוזן

מיומנות שתלווה אותם להמשך החיים

"הבית של סוזן מיועד לנערות ונערים בגילי 15-19", מסבירה קרן אור כלפון, מנכ"לית העמותה. "בימים כתיקונם אנחנו פועלים כבית מלאכה לאומנויות עבור נוער אילתי במצבי סיכון שונים ונתמכים ע"י משרד הרווחה - האגף לחוסן חברתי ועיריית אילת.

"מאז המלחמה, העמותה פתחה את שעריה לנוער מיישובי העוטף ושדרות שהגיעו לאילת ומציעה להם הכשרה מקצועית בקרמיקה ועבודת יד לצד טיפול רגשי ואישי באמצעות אמנות. התוצרים של הפעילות שלנו הם כלים יפהפיים ועבודות ייחודיות שמספקים לבני הנוער פרנסה והזדמנות שווה ומאפשרים לציבור לקחת חלק בעשייה שלנו".

לדברי כלפון, הפעילות בעמותה היא הרבה יותר מדרך למלא את הזמן הפנוי של אותם צעירים. "העשייה ב'בית של סוזן' משפרת את הביטחון העצמי, את תחושת השליטה ואת המסוגלות של אותם נערות ונערים. הם רוכשים כאן מיומנויות לפתרון אתגרים ומכשולים, מרגישים שייכות ומעצימים את היכולת לשלוט בחייהם ולבצע שינויים חיוביים.

"העשייה היא גם מוצא בריא לרגשות קשים כמו מתח, חרדה ובדידות ודרך לחזק את רשת התמיכה החברתית והקהילתית בעזרת צוות הדרכה מקצועי מכיל ועוטף. בנוסף, הצעירים זוכים כאן כאמור לשכר על עבודתם ולומדים מיומנות שתלווה אותם להמשך החיים".

עדי זיו, אמנית ומדריכת סדנת הקרמיקה בבית המלאכה מוסיפה: "לחומר ישנן איכויות ייחודיות וטיפוליות המצליחות ללמד דחיית סיפוקים, וכן להרגיע ולאזן את 'הרעש' שהנוער סובל ממנו בדור הדיגיטלי".

"פסח ים ומדבר": מארז מתנה לחג מידי הבית של סוזן

לכבוד חג הפסח המתקרב ובסימן היציאה מעבדות לחירות (ובתקווה, חזרה לעוטף ב-2024), יצרו בני הנוער ב"בית של סוזן" מארז מתנה איכותי שהכי מרגש לקבל ולתת. המארז, המכונה "פסח ים ומדבר", הופך את מתנת החג הגנרית לבעלת ערך וחשיבות חברתית אמיתית. ובקיצור, הרבה יותר מעוד סיר או כד לדודה או גיפטקארד כללי לעובד.

מארז החג מגיע בשני גדלים לבחירה - מארז גדול הכולל צלחת מרכזית ו-6 צלוחיות מקרמיקה בעבודת יד המעוצבות בצורניות טבעית ובצבעוניות וטקסטורות בהשראת הים והמדבר של אילת (בגווני טורקיז, ירוק, חום, בז', לבן, תכלת).

את הצלחות ניתן להציב באופן מודולרי במגוון צורות במרכז שולחן החג ולעשות בהן שימוש בשאר ימות השנה להגשת מנות טאפסים וקינוחים. בנוסף, המארז כולל שקית אפיקומן מפשתן טבעי עם הדפס "היגעת ומצאת תאמין" – שכל כך מתאים למציאות מעוררת ההשראה של בני הנוער של העמותה.

מארז פסח 2 הבית של סוזן (צילום: ששי חורש)
צילום: ששי חורש

עלות המארז הגדול לחברות וארגונים (30 יח' ומעלה): 195 שקלים.

עלות המארז הגדול ללקוחות פרטיים: 220 שקלים.

המארז הבינוני לפסח כולל  4 צלוחיות קרמיקה  ופקק מעוצב מקרמיקה בעבודת יד המתאים לשימוש על בקבוק יין או בקבוק שמן זית. 

עלות המארז הבינוני לחברות וארגונים (30 יח' ומעלה): 100 שקלים.

עלות המארז ללקוחות פרטיים: 120 שקלים.

בעלי עסקים, שימו לב, ניתן להוסיף על אריזת המתנה של שני המארזים את מיתוג ולוגו החברה ולהפוך אותה למקור לגאווה.

לתת לצעירים קרקע יציבה: הזמינו מארז פסח לתמיכה בבני הנוער המפונים

"אנו רואים חשיבות ושליחות גדולה בתמיכה בבני ובנות הנוער מיישובי העוטף ושדרות, שמציאות חייהם שונתה בן לילה", מסכמת כלפון. "הנוער באילת מקבל אותם בהמון חום ואהבה ואנחנו כאן כדי לתת להם קרקע יציבה שתאפשר להם לקיים חיים נורמטיביים ושגרה בעודם מנותקים ממקומם הטבעי.

"הבית של סוזן הוקם להנצחתה של סוזן קפלנסקי ז"ל, שהייתה אמנית וחזונה היה שיקום ותמיכה בבני נוער בסיכון באמצעות אמנות. את חזונה הגשים בעלה אייל קפלנסקי ז"ל, שהקים את עמותת קרן יובל סוזן למען מטרה זו". 

מארז פסח הבית של סוזן 6  (צילום: ששי חורש )
צילום: ששי חורש
 מארז "פסח ים ומדבר" הוא הזדמנות להעניק לעובדים, ללקוחות או לבני המשפחה שלכם מתנת חג שממשיכה את רוח ההתנדבות והעשייה המופלאה של העם בחודשים האחרונים. את סדר פסח הקרוב תחלקו עם האהובים שלכם כשלב השולחן מוקדש למחשבה על אלו שפונו מבתיהם וזקוקים לתמיכתכם.    

לפרטים נוספים והזמנת מארזי פסח פנו ל: suzanhouseeilat@gmail.com 

לכניסה לעמוד האינסטגרם של "הבית של סוזן", לחצו כאן >>