ארגון ה-BDS בשיתוף ארגונים פרו-פלסטינים בצרפת פועלים לביטול האירוע "תל-אביב על הסיין", שאמור להתקיים ביום חמישי הקרוב.

במהלך חודשי הקיץ עיריית פריז הופכת את גדות הנהר המפורסם לחוף ים, כאשר כל יום מוקדש לחוף אחר. בחמישי מתוכנן החוף לקבל מוטיבים של חוף הים בישראל עם מגרשי כדורעף, דוכני גלידה ומטקות, אך יש מי שממש לא רוצה לראות את תל אביב במרכז פריז.

>> רוצים לעזור להסברת ישראל בעולם? כנסו

"העובדה שהאירוע מתרחש שנה לאחר הטבח שביצע צה"ל בעזה, בזמן שהממשלה מגבירה את הבניה ההתנחלויות, היא מגונה", אומרת חברת מועצת פריז דניאלה סימונה, "אני חוששת שזה יעביר מסר רע מאד שממשלת ישראל מקבלת מאתנו יחסי ציבור על מגש של כסף".

למעלה מ-15 אלף בני אדם כבר חתמו על העצומה הקוראת לביטול האירוע, בנוסף לעמוד התגית #TelAvivSurSeine שהפך לפופולארי מאד בימים האחרונים.

תל אביב על הסיין (צילום: Aurelien Meunier, GettyImages IL)
החוף על גדות נהר הסיין בפריז | צילום: Aurelien Meunier, GettyImages IL

בארגוני השמאל בפריז ממשיכים להשקיע מאמצים רבים כדי להפעיל לחץ על עיריית פריז. סגן ראש העיר פריז, ברונו ג'וליארד, אמנם מסרב לבטל את העניין, אך התבטא בחריפות נגד ישראל. לדבריו, יש להבחין בין "הפוליטיקה הברוטלית של הממשלה הישראלית לבין תל אביב, עיר מתקדמת שהאוכלוסייה שלה תומכת בפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני".

הארגונים היהודים בצרפת יצאו נגד ההתבטאויות וקוראים לראש העיר לקיים את האירוע כמתוכנן "מדובר באירוע חיובי, שבו אנשים באים כדי לרקוד, לשיר ולחגוג", אומר סילביין סלומיק מארגון צרפתי נגד אנטישמיות, "התקפה עליו היא כמו מתקפה על יהודי צרפת, על התיירים ועל כל מי שמתכוון להגיע".

ממשרדה של ראשת העיר פריז, אן הידלגו, נמסר כי היא ארגנה בעבר שיתופי פעולה גם עם ערים פלסטיניות. "הפסטיבל נמצא מחוץ לכל דיון ופולמוס פוליטי, המטרה באירוע היא לתת חופש לפריזאים שלא יכולים לצאת לחופשה".