אחד המשפטים הכי שחוקים שאנחנו שומעים השכם וערב הוא- "העולם כולו נגנדנו". זה אומנם לא נכון ב-100% אבל אפשר להכריז שגם ללא קשר ללחות ולמדוזות לא תמיד נעים להיות ישראלי בימים אלו. המוניטין של ארצנו האהובה ברחבי הגלובוס ידע ימים יפים מאלו ועושה רושם שרשתות הטלוויזיה הזרות בעולם עושות בניהן תחרות יצרתית על למי יש יכולת קוהרנטית יותר לטנף על ישראל. 

יש לכם רעיון הסברה מעולה? יש לנו מיליון ש"ח להשקיע בו. הכנסו >>

אז נכון, ההסברה הישראלית בעולם לוקה קצת בחסר ומתמודדת לא פעם מול מציאות מעוותת, חרמות יזומות ואי צדק משווע באופן כללי, אבל אל דאגה, ישנם גם פיגורות שמדברות בעדנו והעולם עוצר להקשיב. הכוונה היא כמובן לאותם סלבס, חלקם גדלו וחונכו כאן במזרח התיכון, וחלקם  למרות שגדלו בחו"ל מרגישים חלק מאיתנו. המשותף לכולם הוא הכבוד ההסברתי שהם עושים לנו בעולם והיכולת שלהם להגן על ישראל בגבורה מול תקשורת ורשתות חברתיות, שמה לעשות, מוסטות ועוינות לא פעם.

אז הנה לפניכם רשימת הסלבס שמביאים קצת כבוד הסברתי כחול לבן בעולם:

נועה תשבי

אין תמונה
לוקחת חלק פעיל. תשבי

חוץ מלשכה מפוארת, נהג צמוד וחסינות דיפלומטית זה לעיתים מרגיש שתשבי היא שגרירת ישראל לכל דבר וכדאי אולי לשקול לשגר אותה למנהטן ולהפוך אותה לנציגה רשמית באו"ם. השחקנית, המפיקה והפרזנטורית הצליחה לעשות חיל  מעבר לים ואת הכישורים שלה היא מנצלת לא פעם בשביל לייצג את ישראל בכבוד בכל נושא ההסברה, ובטוח שהיופי המהפנט לא מזיק למטרה. ברזומה של תשבי ישנם גם לא מעט השתתפויות פעילות בהפגנות פרו ישראליות וכמובן שיתוף פעולה כפרזטורית שהובילה את הקמפיין לעידוד התיירות בארץ.

דיוויד בלאט

המאמן היהודי היה מתחת לזרקור בשנה החולפת כמאמן הכדורסל של השחקן הטוב ביותר בעולם וכ-הישראלי הראשון שמקבל את הג'וב הנחשק של לאמן קבוצה ב NBA. אבל לפני שלקח את הקליבלנד קאוולירס שלו לגמר, קואץ' בלאט הוא קודם כל ישראלי גאה שעמד בגבורה הסברתית נגד האשמות על המדינה בה הוא מתגורר וניצל כל רגע שבו הוא לא משרטט תרגילי פיק אנד רול ללברון כדי לגונן על מדינתנו. היכולת הרהוטה, טרמינולוגיות מעולם הספורט ואנגלית אותנטית כשפת אם הופכות את בלאט לנציג הסברה מהטובים ביותר שיש לנו.

עומרי כספי

שיחה עם עמרי כספי (תמונת AVI: mako)
פטריוט. כספי | תמונת AVI: mako

נשארים במחוזות הכדור הכתום, וגם על הפרקט עצמו ישנו ישראלי שעושה כבוד ולא נרתע מלעמוד לצד המדינה בזמנים קשים. תסמכו על הפטריוטיות של כספי כשמדובר בנסיונות להשמיץ את המולדת, לראיה גם הפעילות המאסיבית שלו ברשתות החברתיות בזמן מבצע "צוק איתן" ובלא מעט הזדמנויות בהן נדרש לנקוט עמדה ולנצל את הפופלאריות שלו לטובת עוד קצת יחסי ציבור חיובים.

גל גדות

יש כוח הסברתי יותר יעיל מוונדר וומן? כנראה שלא, ועכשיו בואו ונראה את האויבים שלנו מגייסים את סופרמן לטובת הפרופגנדה שלהם. אנחנו לא צריכים את את היציאה הרישמית של הסרט בשביל לדעת שגל גדות שלנו היא סטארית הוליוודית בדרכה להפוך לאייקון עולמי, וכיאה לכך גדות מנצלת את כוחות גיבורת העל שלה לטובת המאמץ ההסברתי של ישראל בעולם, אפילו שזה עלול לעורר את חמתם של הגויים.

דנה אינטרנשיונל

הלהט והוורבליות של הדיווה בהחלט לא נעצרים רק בדברים שנוגעים לתעשייה המקומית, וזה בדיוק מה שהופך את דנה אולי לנציגת ההסברה הכי טובה שיש לנו להציע. הריספקט על היותה זוכת אירוויזיון  הולך לפניה ברחבי אירופה, מה שמאפשר לה להביע דעה נוקבת ולא להסס לירות חיצים כנגד כל מי שהיא חושבת שמשחיר את ישראל ללא סיבה ראויה. המעמד והעובדה שהיא פשוט לא יודעת לשמור דברים בבטן, הופכים את דנה לנציגת הסברה מלאת להט שנחושה להגן על המולדת בכל הזדמנות. 

עידן רייכל

אין תמונה
שגריר של רצון טוב. רייכל

בדיוק כמו חבריו לרשימה, גם רייכל הוא כבר מזמן לא עוד מותג מקומי בלבד והכישרון שלו חוצה את גבולות נתב"ג לא פעם. האיש והפרוייקט הוא קודם שגריר של רצון טוב שעושה מוזיקה מעולה, אבל כשצריך יודע גם לנצל את המעמד לטובת הסברה לישראל. ההופעות שלו ברחבי העולם שימשו לא פעם לבמה עבור הפגנות סוערות של מתנגדי ישראל, אבל תהיו בטוחים שזה לא מה שימנע מהאיש להמשיך לייצג אותנו בכבוד.

ג'יסון אלכסנדר

ג'ייסון אלכסנדר (צילום: Jerod Harris, GettyImages IL)
תומך נלהב. אלכסנדר | צילום: Jerod Harris, GettyImages IL

אומנם הדמות שלו כג'ורג' בקאלט שהוא "סיינפלד" כלל לא הייתה יהודיה אבל בחיים האמיתיים שלו ג'יסון אלכסנדר הוא דווקא בוגר ברית מילה גאה שדואג להציג את השורשים בכל הזדמנות. אלכסנדר, חבר פעיל של תנועת קול אחד שקוראת לסיים את הסכסוך בין ישראל לפלסטינים, בנוסף הוא תומך ישראל נלהב שאף ביקר פה בארץ בלא מעט הזדמניות בנסיון לייבא קצת שפיות למקום המטורלל הזה. למזלנו הטוב הוא יודע גם לספק הסברה פרו ישראלית שעושה לנו כבוד הסברתי בעולם.

מים ביאליק

שאפו לבלוסום גיבורת ילדותנו שחוץ מלהציג לוק יהודי לתפארת היא גם נציגה של כבוד בהיכל ההסברה הבינלאומי. ביאליק למי שלא בקיא, היא שחקנית יהודיה אמריקאית שזכורה בעיקר באותו תפקיד בלתי נשכח ב"בלוסום" ולאחר מכן ב"מפץ הגדול", אבל אנחנו מחזרים אחריה דווקא בגלל התמיכה הבלתי מתפשרת שלה בישראל והעובדה שהיא מסתובבת לכל מקום עם שרשרת של מגן דוד ומפיצה הסברה חיובית לישראל מול עודפים של השמצות וגידופים ברשתות החברתיות.

לכל הכתבות LOVE ISRAEL >>