פרופ' אלן דרשוביץ, משפטן ופובליציסט יהודי אמריקאי, נחשב לאחד הפעילים המוערכים בשדה ההסברה העולמי למען ישראל. הוא מקפיד לפרסם מאמרים על הסכסוך הישראלי-פלסטיני וזוכה להערכה מימין ומשמאל. בסרטון שפרסם בסוף השבוע מסביר דרשוביץ את ההטיה השיטתית ומעוררת הדאגה של האו"ם ושל ארגוני זכויות האדם, כנגד ישראל. לטענתו, במקום לטפל במקרים האמיתיים של הפרת זכויות אדם, מאשימים המוסדות הבינלאומיים את ישראל בהפרת זכויות אדם, בלי קשר למה שמתרחש בה בפועל. מי שסובל הכי הרבה מהסטנדרט הכפול הזה הם האזרחים במדינות נשכחות, שנרצחים ונטבחים במיליונים, אבל העולם שותק. 

דרשוביץ טוען בסרטון שאין מדינה אחת בעולם שמצליחה להתמודד עם האיומים המופנים כלפיה בצורה מוצלחת יותר מישראל. אין מדינה שיכולה להתחרות עם ישראל בשמירה על זכויות אדם, בדאגה לאזרחים, ברגישות לגבי נושאים משפטיים ובשמירה על שלטון החוק.

שתפו את הסרטון ברשת:

בהתבסס על הנתונים הללו, שואל דרשוביץ, איך יכול להיות שישראל מותקפת שוב ושוב- אם באו"ם ואם במועצת זכויות האדם של האו"ם- על הפרת זכויות אדם? מדוע ישראל נחשבת לאחת המדינות הגרועות, במקום לאחת הטובות? וכאן טוען דרשוביץ, שזה ממש לא קשור לישראל, אלא להגדרות המעוותות של זכויות אדם כיום.

הוגי עקרונות זכויות האדם, שבסיסם ברעיונות ליברליים והומניסטיים, מתהפכים בקברם לנוכח העיוות המוסרי שנוצר על-ידי "פעילי זכויות אדם" ששינו את המהות האמיתית של העקרונות האלה. ישראל תמיד יוצאת אשמה, אך אם שאר העולם היה שומר על זכויות אדם כמו שישראל שומרת, החיים של כולנו היו נראים הרבה יותר שלווים ורגועים. אין ספק שהטרגדיות שאנו רואים ברחבי העולם- בדרפור, בקמבודיה, ברואנדה ובמקומות נוספים, הן נוראיות ומחרידות הרבה יותר ממה שקורה כאן. ומה העולם עושה? מאשים את ישראל.

אבל, טוען דרשוביץ, הקורבן האמיתי היא לא ישראל, כי ישראל דווקא יודעת להגן על עצמה. הקורבנות האמיתיים הם שישה מיליון אזרחים ואזרחיות העולם שנטבחים ונרצחים במלחמות עקובות מדם, כל זאת בזמן שהעולם מתעלם מהטיפול בהם ומתעסק במקום זה, בטח ניחשתם- בישראל.

אם גם אתם חושבים שהסטנדרט לשמירת זכויות האדם לא צריך להיות כפול, שתפו את הסרטון של אלן דרשוביץ- כדי שהסטנדרטים של שמירה על זכויות אדם יידרשו באופן פרופורציונלי גם ממדינות שבאמת צריכות לשנות את דרכיהן. רק כך הביטוי "זכויות אדם" יחזור להיות רלוונטי. 

* הסרטון הופק על-ידי .12Tribe Films Inc ומשותף באדיבות האתר: IsraelVideoNetwork.com
 
 
>> החידושים המרעישים של הסייבר תוצרת ישראל