1. פיקניק על השטיח
  אותה החוויה, אבל בלי הרוח, השמש המסנוורת והחתולים שרוצים ביס. לא חייבים שטיח, צריך רק מרחב גדול מספיק בסלון ושמיכה נעימה לפרוש בו - בעדיפות לשמיכה עבה, כי המרצפות הן בכל זאת קצת יותר קשות מדשא. אנחנו ממליצים להגיש את הקלאסיקות של הז׳אנר: בגט עם ממרחים, גבינות טובות ויין טוב. לא חובה להביא את הרמקול הנייד, אפשר פשוט לשים מוזיקה מהטלוויזיה. למתקדמים: ערכו את הפיקניק בשעת צהריים או בשעות בין הערביים ופתחו את כל החלונות בבית כדי להכניס את האוויר פנימה.

  חוגגים אהבה - פיקניק על השטיח (צילום: Victoria_Alex, shutterstock)
  צילום: Victoria_Alex, shutterstock
 2. ארוחת שף DO IT YOURSELF
  אם בישול הוא במקרה שפת האהבה שלכם, זאת ההזמנות שלכם להיות מאהבים גדולים מהחיים. הארוחה הרומנטית הזאת תדרוש מכם די הרבה השקעה, והאמת היא שמדובר בחוויה שהיא מעבר לארוחה - זו ההזדמנות לקחת על עצמכם אתגר קולינרי שתמיד סיקרן איתכם, ולהבין איך מכינים מאכל טעים ומושקע שאף פעם לא הכנתם, או פשוט לקנות מאכלים טעמים בחוץ ורק להגיש אותם בצורה חגיגית בבית. אם אתם כבר הולכים על זה, השקיעו בכל החבילה: מפה לבנה לשולחן, כוסות יין וכלי הגשה יפים, ואם אתם במצב רוח הומוריסטי במיוחד - גם כובע טבחים לבן.

  חוגגים אהבה - ארוחה רומנטית (צילום: George_Rudy, shutterstock)
  צילום: George_Rudy, shutterstock
 3. מסורתי ורומנטי
  אם שניכם במקרה מאותו המוצא, מדובר בערב אחד - ואם לא, מדובר בצמד ערבים רומנטיים. הרעיון הוא להכיר לבן הזוג השני את המאכלים העדתיים שגדלתם עליהם, ולא בגרסה שמזמינים בוולט - אלא בגרסה האותנטית שמכינים בבית. זה הזמן להרים טלפון לסבתא ולשאוב ממנה את כל הסודות הכמוסים ביותר. במהלך הערב צריך להציג כל מאכל בשמו, לספר מהם מרכיביו ואיך מכינים אותו, ולשתף בסיפורים מצחיקים שקשורים בו. זו הזדמנות טובה להיפתח ולספר על עצמכם בדרך מקורית ומהנה, דרך טעמים נוסטלגיים וזיכרונות ילדות משעשעים.
  חוגגים אהבה - ארוחה רומנטית מסביב לעולם (צילום: Victoria_Alex, shutterstock)
  צילום: Victoria_Alex, shutterstock
 4. ערב מסביב לעולם
  למה להיות מוגבלים רק לעולם הקולינרי של המשפחה שלכם? אם יש לכם חיבה יתרה למדינה מסוימת, תוכלו להרים ערב בהשראתה - עם המאכלים המפורסמים שלה. אם לא, אפשר לערוך שולחן עם מאכלים "מסביב לעולם". יש להצטייד כמובן גם בדגלים, במוזיקה אותנטית, ולמיטיבי לכת - בלבוש מסורתי שיוסיף תיבול מעניין לערב.
  חוגגים אהבה - שוקולד (צילום: mama_mia, shutterstock)
  צילום: mama_mia, shutterstock
 5. ממלכת השוקולד
  אם יש לכם אובססיה לשוקולד, זה ה-ערב בשבילכם. בארוחה הזו כל דבר צריך לכלול קצת שוקולד - ואם תקפצו רגע לגוגל, תגלו שיש הרבה מתכונים למנות עיקריות שכוללות בתוכן שוקולד (אם כי לא נכעס עליכם אם בסופו של דבר תחליטו ללכת על פיצה שוקולד ולסגור סיפור). יהיה מגניב לנסות סוגים חדשים של שוקולד שעוד לא טעמתם אבל הדבר שהוא בגדר חובה הוא פונדו שוקולד עם מרשמלו. כן, אתם תצטרכו להשיג כלי מיוחד לפונדו וכן, זה יהיה שווה את זה.
  חוגגים אהבה - ערב קומזיץ (צילום: Alena_Ozerova, shutterstock)
  צילום: Alena_Ozerova, shutterstock
 6. ערב קומזיץ
  ערב קריר במיוחד הוא ההזדמנות שלכם לעשות קמפינג - אבל בבית. אין צורך להתגנדר, בגדים חמים ונוחים יתקבלו בברכה, ואם יש לכם משהו מפליז - הוא יכניס אתכם מיידית לאווירה. שימו אנימציה של מדורה בוערת בטלוויזיה או סתם מוזיקה קוזית של חורף, הכינו מראש את הצ׳יזבטים, וודאו שיש גיטרה או נרות בהישג יד. ברמה הקולינרית, התפריט יכול להיות מורכב מיין ונשנושים או מתבשיל קדרה/מרק בספרים גדולים. כמובן שהחוויה לא תהיה שלמה בלי מרשמלו, שבהיעדר מדורה אפשר לצלות בעזרת מצית או על הכיריים.
  חוגגים אהבה - ארוחה הופעה (צילום: fizkes, shutterstock)
  צילום: fizkes, shutterstock
 7. ערב הופעה
  המרכיב העיקרי בערב הזה הוא המוזיקה. אם אתם יודעים לשיר או לנגן זו הזדמנות מצוינת להכין נאמבר רומנטי ולהשוויץ בכישרון שלכם. אם לא, תוכלו להקדיש את הערב כדי להשמיע אחד לשני את השירים האהובים עליכם, להשוות טעם מוזיקלי ולגלות דברים חדשים. בתפריט יהיה אוכל מסורתי של הופעות: נקניקייה בלחמנייה, פרעצל, וכמובן הרבה מאוד בירה.