על פי הערכות משרד התחבורה, כ-20 אחוז מכלל תאונות הדרכים בישראל מדי שנה נגרמות כתוצאה משימוש בטלפון הסלולרי בזמן הנהיגה. מערכת Saverone נבנתה במיוחד לאור נתון מדאיג זה, ומטרתה למנוע שימוש מיותר במכשיר הנייד בזמן הנהיגה על ידי חסימת השימוש במכשיר בסביבת הנהג. למעט הוצאת שיחות, ניווט והשמעת מוזיקה, הנהג לא יוכל להשתמש בפונקציות כמו Whatsapp או גלישה באינטרנט, שהוגדרו כמסוכנות בזמן הנהיגה. המערכת מזהה את סביבת הנהג וחוסמת אך ורק את האפשרות לשימוש באזור מושב הנהג, כך ששאר יושבי הרכב עדיין יוכלו להשתמש במכשירים הסלולריים.

חברת Saverone, המונפקת בבורסה החל מחודש יוני 2020, הכריזה על כניסתה לשוק הליסינג בעקבות חתימה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת אלדן תחבורה בע"מ. החברה תמכור, תתקין ותעניק שירות ואחריות למערכות שלה בכלי הרכב שחברת אלדן מחכירה ללקוחותיה. ציי רכב המחכירים רכבים מאלדן, יוכלו לקבל רכבים חדשים לאחר שהותקנה בהם מערכת Saverone למניעת הסחות דעת בזמן הנהיגה, כחלק ממסגרת עסקת החכרת הרכב. מדובר בתוספת של כמה עשרות שקלים בחודש בלבד.

"לייצר ערכים מוספים ללקוחותינו תוך שימת דגש על מוטיבים בטיחותיים וטכנולוגיים"

אלדן היא החברה הראשונה בישראל שתציע את המערכות של Saverone ללקוחותיה. לחברה יש צי של כ-30 אלף רכבים, והיא מחזיקה בנתח שוק של 17 אחוז מסך רכבי הליסינג בישראל. אבישי לוי, המשנה למנכ"ל אלדן, בירך על ההסכם: "זהו חלק בלתי נפרד מה-DNA של אלדן, לייצר ערכים מוספים ללקוחותינו תוך שימת דגש על מוטיבים בטיחותיים וטכנולוגיים. אנו שמחים להיות הראשונים בישראל המציעים ללקוחות מערכת בטיחותית זו, בדגש על תוצרת כחול לבן. בתור חברה ישראלית שמחוברת לשורשיה וחורטת על דגלה לתרום לקהילה המקומית שאנו חיים בה, חשוב לנו לקדם פיתוח ישראלי, על אחת כמה וכמה שמדובר בפיתוח שיכול למנוע תאונות דרכים ולהציל חיי אדם".

סייבר וואן (צילום: איציק בירן)
אלדן היא החברה הראשונה בישראל שתציע את המערכות של Saverone ללקוחותיה | צילום: איציק בירן

אלדן צפויה להציע את מערכת Saverone גם ללקוחות פרטיים, כחלק מהמאמץ הלאומי להילחם בתאונות הדרכים בישראל. לוי ממשיך ואומר כי "אלדן תמשיך 'לתת את הנשמה' ללקוחותיה ולהציע שירות מעולה ואישי, לצד קידום המערכת החדשנית והבטיחותית שתשמור על נהגי ישראל בכבישים ותוביל להפחתת הסחות הדעת בזמן הנהיגה".

להערכת הנהלת Saverone, ההסכם מהווה קפיצת מדרגה משמעותית בפוטנציאל הפצת מערכות החברה בישראל, ומהווה הבעת אמון מגורם משמעותי בשוק הליסינג הישראלי. ההסכם צפוי להאיץ את החדירה של המערכת הבטיחותית של Saverone לציי רכב נוספים בארץ.

"אסטרטגיית השיווק שלנו להרחבת השימוש במערכות Saverone כוללת שיתופי פעולה עם שחקנים משמעותיים המספקים שירותי השכרת רכב וליסינג, ולא רק חברות בעלי ציי רכב גדולים", מסביר אורי גלבוע, מנכ"ל חברת Saverone. "ההסכם עם אלדן מהווה הבעת אמון בטכנולוגיה שלנו. עצם הכנסת המערכת והתשלום בגינה כחלק אינטגרלי מעסקת הליסינג הופך את המערכת לנגישה למרבית ציי הרכב".

גלבוע ממשיך וטוען כי "תמורת תוספת קטנה לתשלום החודשי הנהג נהנה מסביבת נהיגה בטוחה יותר ומסיכון מופחת לאובדן בנפש וברכוש בעקבות תאונות. במקביל, אנו ממשיכים לספק מערכות ללקוחות, מקדמים פיילוטים עם חברות וארגונים בעלי ציי רכב גדולים ונשתתף בקול הקורא של משרד התחבורה במטרה להיות חלק אינטגרלי ממהלך רגולטורי לשילוב טכנולוגיות למניעת היסח דעת ממכשיר נייד בכל הרכבים בישראל".