רק ממבט על האריזות של מוצרי הטיפוח של דה אורגניק המפ ליין, אפשר להבחין שמשהו יוצא דופן - הן יפהפיות, עשויות במבוק טבעי בעבודת יד ועלה הקנאביס שמתנוסס עליהן מרמז על כל הטוב מהטבע שבתוכן. אבל האמת היא, שמדובר בקו מוצרים אפילו יותר יוצא דופן ממה שנדמה ממבט חטוף.

חושבים שאתם משתמשים במוצרים אורגניים? כדאי שתסתכלו בתווית הרכיבים

על הסגולות של שמן הקנאביס (ששם את ה-Hemp באורגניק המפ ליין) נרחיב עוד רגע, אבל לפני כן, לחברת הקוסמטיקה שעומדת מאחורי המוצרים חשוב להבהיר מה החידוש העיקרי שהם מביאים לשוק – לא רק הישראלי אלא הבינלאומי. ״יש המון מוצרים בעולם הקוסמטיקה האורגנית שמתפארים בתווית של אורגני מורשה״, אומר עו״ד אריק אנקור, מנכ"ל ובעלים משותף עם קבוצת בהרי בחברת אלמין קוסמטיקס, שהשקיעה למעלה מחמש שנים במחקר ופיתוח של הקו. ״אבל אם תהפכו את הקופסה, תגלו שיש 20-25% רכיבים אורגניים. העובדה שמוצר הוא אורגני מורשה רק מעיד שיש בתוכו רכיבים אורגניים, אבל הם יכולים להיות באחוז נמוך. אנחנו החלטנו להתחיל עם 72-90% רכיבים אורגניים. אי אפשר לייצר מוצר קוסמטי שהוא 100% אורגני, אבל הלכנו על הרמה הכי גבוהה שאפשר״.

בעולם, אגב, שוק הקוסמטיקה הטבעית והאורגנית מהווה 25% מכל קטגוריית טיפוח הפנים, מגמה שאנחנו עדיין לא רואים מתרחשת בישראל, אבל הכניסה של דה אורגניק המפ ליין לרשת סופר-פארם בהחלט מבשרת על התחלה של שינוי לכיוון הזה. אנקור מספר שברגע שהוא ושותפיו החליטו ללכת לכיוון של קוסמטיקה אורגנית, היה להם ברור שהם לא מוותרים על שמן ההמפ, שנמצא בכל תשעת המוצרים שמוצעים כרגע בקו (שמונה לפנים ואחד לגוף). אלה, כמובן, הם רק ההתחלה, ובמותג עומלים על פיתוח מוצרים נוספים.

המפ ליין
הכי קרוב לטבע | צילום: אורי גרון

מחליפים את המים באלוורה

״זה השמן היחידי שקיים שמכיל את כל 21 חומצות האמינו החיוניות לעור - כבר בזה הוא מיוחד״, אומר אנקור, ומוסיף שיש בו נוגדי חימצון, ברזל, מגנזיום ועוד מינרלים וויטמינים. מרכיב ייחודי נוסף הוא חומצה גמא-לינואלית, שהופכת בגוף להורמון הגנה ויעילה בטיפול באקנה, אקזמות וגם במניעה של התפרצות פסוריאזיס, והיא גם רכיב אנטי אייג׳ינג טבעי ואפקטיבי. שמן ההמפ מכיל גם איזון מושלם בין אומגה 3 לאומגה 6, שנדיר למצוא ברכיבים טבעיים.

מלבד שמן ההמפ, תמצאו במוצרים של דה אורגניק המפ ליין עוד רכיב מפתיע. אם תסתכלו על רוב הקרמים והסרומים שקיימים אצלכם על המדף, תגלו שהמרכיב הראשון בתוכם הוא מים, שמרכיבים לרוב 50-70% מהמוצר. באלמין קוסמטיקס החליטו שאם כבר קרמים טבעיים ואורגניים, למה שלא להחליף את המים באלוורה שמרגיעה את העור? זה מייקר את תהליך הייצור, הם מעידים, אבל מוסיף למוצרים איכויות נוספות, וגם תורם למרקם, שהוא נעים ונספג בקלות - הרבה יותר מרוב המוצרים האורגניים שתמצאו בשוק. הבישום העדין מאוד של המוצרים גם הוא טבעי, ועליו אחראים קמומיל ודבש.

המפ ליין
מגוון מוצרים מרשים | צילום: אורי גרון

למרות השנים שהושקעו במחקר ופיתוח והניסיון להתעלות על מוצרים אורגניים שכבר קיימים בשוק בכמה וכמה בחינות, באלמין קוסמטיקס ידעו שחלק מהמטרה לטווח הארוך היא להגדיל את שוק הקוסמטיקה האורגנית בארץ. מסביב לעולם הם מקפידים למכור ברשתות הפארם הגדולות ביותר, וכך גם בארץ, והמחירים - בהתאם. מחירי המוצרים נעים בין 129 ש״ח ל-219 ש״ח, למרות תהליך הפיתוח והייצור היקר. אבל מעל הכל, אומר אנקור, חשובה להם העלאת המודעות של הצרכנים לקוסמטיקה טבעית ואורגנית – עולם שהם מקווים שעומד לפרוח בישראל בעתיד הקרוב.

ניתן לרכוש בסניפי סופר-פארם ברחבי הארץ.