כל הורה צעיר יודע שכשהמשפחה מתרחבת, חווים שינוי מהותי באורח החיים. מלבד תחושות חדשות כמו עייפות מתמדת לצד אושר עצום, יש גם צורך בהסתגלות והתאמה של החיים כפי שהיו לתינוק החדש. המובן מאליו זה התאמת הבית, אבל מה לגבי התאמת הרכב?

אם הפכתם להורים, בטח שמתם לב שהדרישות לנוחות ברכב משתנות. כבר לא מדובר רק בנוחות של מושב הנהג או מרווח פנימי, אלא בנוחות שתתאים לתינוק. אז רגע לפני שאתם עושים את הצעד ובוחרים רכב חדש שיתאים למשפחה הגדלה שלכם, הנה ארבעה דברים שמשפחות צעירות פשוט חייבות לקחת בחשבון לפני שהן מתחדשות ברכב.

בראש ובראשונה - בטיחות

אחד הדברים הכי חשובים שאתם צריכים לבדוק לפני שאתם ניגשים לקנות רכב משפחתי חדש הוא מערכות הבטיחות של הרכב. כשנכנס בייבי חדש לחיינו, הסטנדרט שנדרש מאיתנו עולה ומערכות הבטיחות הופכות לקריטיות יותר.

דברים שנראו לכם שוליים בעבר כמו התרעה לחגירת חגורות בטיחות, מערכות לתגבור בלמים בשעת חירום, מערכת עגינה בטיחותית לכיסא התינוק ומערכות להתראת סטייה מהנתיב הופכות לתנאי סף, ופיצ'רים כמו מערכת התראות ערנות לנהג ומערכות לזיהוי תמרורי מהירות, הופכים לשיקול הכרחי בבחירת הרכב. בסיטרואן C3 לדוגמא ישנה מערכת לניטור שטחים מתים. מערכת זו יעילה במיוחד בכבישים בעלי מספר נתיבים, מזהירה את הנהג באמצעות נורת LED בפינה של מראת הצד, כאשר יש רכב בשטח מת שלא. בנוסף, תמצאו ברכב מערכת התרעת הפסקה להתרעננות שמתריעה על כך שהגיע הזמן לעצור להתרענן אחרי נסיעה ארוכה של יותר משעתיים רצופות במהירות של מעל 65 קמ"ש. מדהים, לא?

פעוט באוטו (צילום: shutterstock by TierneyMJ)
מערכת עגינה בטיחותית לכיסא התינוק הופכת לתנאי סף | צילום: shutterstock by TierneyMJ

לא מתפשרים על נוחות

הדרישה הנפוצה היא לרכב מרווח ונוח מצד אחד, אך גם קומפקטי ונייד מצד שני. כזה שיש בו הרבה מקום לתנועה וישיבה נוחה במושבים האחוריים וחלל גדול בתא המטען, אבל לא רכב שיהיה גדול ומגושם. סיטרואן C3 לדוגמא מוכיחה שלגמרי אפשר להרוויח גם וגם.

המושבים ברכב מעוצבים בהשראת תעשיית הרהיטים עם כריות ומשענות גב רחבות, ובחלק האחורי יש מושבים מרווחים שמאפשרים למקם בוסטר בקלות. לא פחות חשוב הוא תא המטען של הרכב, שיכול להכין לא פחות מ-300 ליטר, שלגמרי מספיקים לעגלה שנכנסת בקלות ולעוד ציון נחוץ, בעיקר כשנוסעים לטיול משפחתי מחוץ לעיר. כשלזה מוסיפים הגה מצוין ומערכת מולטימדיה, מקבלים סביבת נהיגה אידיאלית. והשוס? מדובר בסופר מיני קומפקטית במיוחד.

אחריות שמקנה שקט נפשי

שקט נפשי מהרכב הוא אחד האלמנטים היותר חשובים להורים, בטח לכאלו שהופכים לכאלו בפעם הראשונה. שקט נפשי לא מתבטא רק בבטיחות ונוחות, אלא גם במשהו ארוך טווח כמו אחריות על הרכב. ככל שלרכב יש יותר שנות אחריות – כך הראש שלכם יהיה יותר שקט. רכב עם שנות אחריות ארוכות לא רק מעניק לרוכש את השקט הנפשי שכל כך נחוץ להורים צעירים, אלא גם מצביע על ביטחון מצד היצרן בדגם. סיטרואן C3 מגיעה עם לא פחות מחמש שנות אחריות או 120,000 ק''מ – מה שמצביע על ביטחון רב של החברה בסופר מיני שלה.

לעוד פרטים על סיטרואן C3 לחצו כאן >>

עיצוב אופנתי

כמו כולם, גם הורים צעירים רוצים לנהוג על רכב יפה, כזה שיגרום לאנשים לסובב ראשים. בלא מעט מקרים העיצוב מגיע על חשבון הנוחות, אבל סיטרואן C3 משלבת בין שניהם בצורה מופלאה. הסופר מיני האופנתית מגיעה עם חלק קדמי חדש שמסמן את השלב הבא בעיצוב של סיטרואן. ברכב תמצאו את חתימת העיצוב המוקפדת של החברה שמודגש על ידי חישוקי הגלגלים הגדולים, וכן תאורת LED מהפנטת שיוצרת תחושה של עוצמה וביטחון, שכל כך אופיינית לרכבי הפנאי מהדור החדש. המגוון העצום של שילובי הצבע ברכב וחבילות הצבע המגוונות מאפשרים ליצור עיצוב מעודן, נועז או כזה שמשלב בשניים – הכל לפי בחירתכם.

בסופו של יום, בחירת הרכב החדש למשפחה צעירה דורשת הסתכלות רוחבית יותר – זה כבר לא רק הנוחות של כיסא הנהג או עיצוב הרכב, זה גם המרווח, הנוחות בחלק האחורי וכמובן הבטיחות שהופכת לחשובה יותר בכל מקום, על אחת כמה וכמה על הכביש.