אנחנו זוג הורים+שני ילדים מקסימים שחיים בתל אביב בדירת 4 חדרים, אני וזוגתי עוסקים במקצועות חופשיים ולכן איננו מוצאים את הזמן לניקיון הדירה. לכן החלטנו לפנות ל"משה רבנו" שלנו גוגל, ובחיפוש כתבנו חברת ניקיון, לא תאמינו מופיעים שם יותר מאה נותני שירות המספקים שלל שירותי ניקיון.

רובם הם חברות ניקיון המספקות שירותי ניקיון של בתים חדשים, חלקם מספקים בכלל שירותי פוליש לרצפה, אחרים מספקים ניקיון לאחר שיפוצים ועוד ועוד.

המדהים שבכל הסיפור הגדול הזה לא מצאנו אף חברה המספקת שירות של עוזרות בית, אבל לא התייאשנו והחלטנו לשנות את החיפוש והקלדנו "ניקיון בתים".

גם במקרה הזה הופיעו המון תוצאות של נותני שירותי ניקיון כמו במקרה הנ"ל, וגם כאן אף אחד לא סיפק את מבוקשנו, אז איך אפשר להשיג עוזרת בית בעיר המודרנית הזאת?

חברת ניקיון ופוליש מדהימה

הסיפור ממשיך כך, בהמשך החיפוש בין כל חברות הניקיון המספקות את כל השירותים הלא רלוונטיים מבחינתנו, היתקשרנו גם  לחברת ניקיון cleaning-serviceענה לנו איש נחמד בשם חיים כהן שהסביר על השירות שהוא מספק, ניקיון בתים לפני מעבר דירה, וניקיון בתים ודירות לאחר שיפוצים כולל פוליש לרצפה.

למען האמת, בשלב זה היינו כמעט מיואשים וביקשנו את עזרתו, הוא היה מאוד סבלני וקשוב. הוא לקח את הזמן אתנו וניסה לעזור באמת, כשברקע נשמעו קולות של עובדים שלו.

אנו יכולים לומר לכם מראש שאם תצטרכו ניקיון לדירה חדשה, או לחדש את הרצפה בבית כולל פוליש לרצפה, תפנו לחיים כהן בעל חברת ניקיון ופוליש.

אז מסתבר קודם כל שעל מנת למצוא עוזרת דרך חברה המספקת את השירות, חיים מצא שרות הנקרא חברת ניקיון ל-עוזרות בית, כך תמצאו את מה שחיפשתם.

חברת ניקיון בתים בשוטף כמה זה עולה?

פנינו לכמה חברות המספקות את השירות, קיבלנו הצעות מחיר עבור ניקיון שוטף של 40 שעות חודשיות, נפרט מה כולל ניקיון של עוזרת, ולהלן המחירים.
הניקיון בדרך כלל כולל ניקוי תריסים וחלונות בכל הדירה, ניקוי החדרים הרטובים הכוללים חרסינות, מקלחונים, שירותים, כיורים וברזים וקיצור הכל.

שאיבת כורסאות, מיטות, מזרנים, שטיחים, סידור המיטות כולל החלפת המצעים, ניקוי של כל הארונות בבית חיצוני, כולל ניקוי ארונות מטבח פנים וחוץ. מה עוד? שטיפת הרצפה בכל הדירה מתבצעת בכל שירות שבועי, שאר השירותים אנו מחליטים מה אנו רוצים באותו שירות, וכך אנו מחלקים זאת ל-8 מפגשים של 5 שעות בכל מפגש.

המחירים הנעים בין נותני שירות הם החל -90 עד 120 ש"ח + מע"מ לשעת עבודה, מומלץ מאוד לחפש חברת ניקיון בתים המעסיקה עוזרות מקצועיות, נקיות, והכי חשוב: זריזות.

אופציה לשירותי ניקיון נוספים בתשלום

לא מעט נותני שירות אלו מספקים שירותים נוספים כמו, ניקוי וקרצוף שטיחים וריפודים (סטים סלונים) אחת לשנה, או פוליש לרצפה על מנת להבריק את הרצפות.

המחירים שקיבלנו ברוב החברות היו מחירים מופחתים לפחות ב20% ממחיר השוק, למשל ניקוי של סט סלוני של 2 ו-3 מושבים הוצע לנו ב-450 עד 500 ש"ח, לעומת 590 ל-750 ש"ח בשוק החופשי.

פוליש קריסטל לרצפה (מראה רטוב) הוצע לנו במחירים מופחתים עד 40% ממחיר השוק, לשמל 1 מ"ר פוליש לרצפה הוצע לנו ב-20 עד 22 ש"ח למ"ר לעומת 32 עד 45 ש"ח למ"ר.

אנחנו בכל אופן בחרנו לפנות לחיים כהן בעל חברת ניקיון ופוליש cleaning-service, והובטח לנו לקבל את המחירים המוזלים של השירותים הנוספים.

מה חובתנו לשאול את חברת הניקיון

שאלה ראשונה ולדעתי החשובה מכל, האם העוזרת המועסקת אצלנו מבוטחת ביטוח צד ג', ובנוסף לוודא שהיא אכן מועסקת ע"י אותה חברה ולא חלילה מושאלת מכוח אדם.

עוזרת בית המועסקת ע"י חברה מסודרת מבוטחת גם כן בביטוח לאומי, ובנוסף עלינו לבדוק אם הבית שלנו מבוטח בזמן שהשירות ניתן, וכדאי גם כן לבדוק פוליסה.

שאלה נוספת במידה ואנו חפצים להפסיק את השירות האם יש קנס יציאה ואם כן - מה גובהו?. כמו כן אם איננו מרוצים מעוזרת הבית האם ניתן להחליפה ללא המתנה.

חשוב לבדוק כמה זמן החברה עוסקת בתחום הניקיון, כמה עובדים מועסקים אצלה, כמה מנהלי עבודה בשטח, וחשוב שתציינו אם יש אלרגיות מחומרי ניקוי או מאבק.

מה היתרון להעסיק חברת ניקיון בתים אצלנו בבית

היתרון העיקרי בהשכרת שירות ניקיון מחברת ניקיון בתים ולא מעוזרת בית שמצאנו לבד היא, הוצאה מוכרת לעצמאים שבנינו, לפחות ברובה.

חיסכון עתידי מפני חשיפה לתביעת פיצויים של עוזרת פרטית על זמן שהועסקה, וביטוח פרטי יקר של עוזרת המועסקת מפני תאונות ונזקי גוף, ואתם המעסיקים.

חומרי הניקוי כמובן המסופקים ע"י חברת ניקיון בתים המספקת שירות זה, והאפשרות שלנו הלקוחות לבקש חומרי ניקוי שאנו רגילים להשתמש, וזה לא זול.

יתרון נוסף הוא שלעולם אין תקלות כמו, העוזרת חולה ולא יכולה להגיע או סיבות אחרות, תמיד חברת ניקיון תדאג למצוא מחליפה אם זה רצונך.

למה חשוב לשים לב?

כמו בכל תחום, גם בתחום חברות ניקיון בתים המספקות עוזרות בית יש לא מעט שרלטנים אז איך תיזהרו?

א. אל תחתמו על חוזה לפני שקראתם אותו היטב, ובדקו היטב כמה זמן החברה קיימת.

ב. בכל כל סוף יום שירות החתימו את העוזרת על הזמן שהיא עבדה, תנהלו זאת ביומן מסודר כולל תיארוך וכיו"ב.

ג. לעולם אל תשלמו הוראת קבע בכרטיס אשראי או בבנק, התעקשו לשלם זאת בהמחאה לפי השירות שניתן בסוף כל חודש.