דוד הוא ניצול שואה בן 94, מתגורר בדירה קטנה ברמת גן. דוד לחם במלחמות ישראל ואף הציל 18 חיילים ממוות במלחמת יום הכיפורים. במהלך השנים התפרנס מעבודות רבות בתחומים חקלאות, נגרות, כעת בשל בעיות בריאותיות הוא לא יכול לעבוד יותר, הוא חי מקצבת ביטוח לאומי, מקצבת ניצולי שואה ממשרד האוצר ומתקשה מאד לכלכל את עצמו, "לחמתי בשביל המדינה לא קיבלתי כלום", הוא מספר.

דוד נמצא בתכנית הסיוע של ארגון לתת, 'לתת סיוע לחיים', הוא מקבל חבילת מזון מדי חודש, מתנדבי התוכנית מגיעים על בסיס שבועי לבקרו, מגיע לאירועים חברתיים ואף בוצעו מספר שיפוצים ותיקונים בביתו.

תכנית 'לתת סיוע לחיים' פותחה במטרה להוביל לשיפור איכות חייהם והקלה מיידית על מצוקתם של כ-1,000 ניצולי שואה נזקקים, באמצעות סיוע פיסי וחברתי המאפשר חיים בכבוד, על ידי הפגנת אכפתיות, ערבות הדדית ודאגה למצבם.

התכנית מעניקה מעטפת תמיכה הוליסטית, מכבדת ומידית לניצולי השואה הנוגעת בכל תחומי החיים, בדגש מיוחד על התאמת והנגשת הסיוע עד לבית הניצול. תמהיל זה של סיוע, מקל על חייהם של הניצולים הסובלים ממחסור, בדידות וחולי וחווים רגשות של ייאוש וחוסר אונים.

בישראל חיים כיום כ-150,000 ניצולי שואה, כשליש מתוכם חיים מתחת לקו העוני וסובלים ממחסור שמתבטא במקרים רבים באי ביטחון תזונתי. ניצולי השואה סובלים מבעיות רפואיות, פיזיות, בריאותיות ונפשיות, שהן תוצר ישיר מהשואה ומלוות אותם במהלך כל חייהם, פוגעות בשלוותם ומתגברות עם השנים. עזרו לנו לעזור להם.

לתרומת ארוחת חג היכנסו לאתר לתת או חייגו 6833*

צילום והפקת וידאו: Wander Productions