אמש (ה') הגיע הזמר והיוצר רמי קליינשטיין, בליווי בנו תיאו ובתו אומה, למרכז הרפואי מאיר בכפר סבא, שם פגשו את אנשי הצוות הרפואי, בהם אחים, אחיות, סניטרים, מנהלים, אנשי תפעול ומזכירות רפואית, ויחד הדליקו נר שמיני ואחרון של חנוכה, כאשר בחנוכייה הודלק גם נר תודה בצבע לבן, שהוקדש למלאכים בלבן, שעושים עבודת קודש במלחמתם בקורונה.

מרגע הגעתו של קליינשטיין לבניין המיון של בית החולים, אי אפשר היה להוריד ממנו את העיניים. העוברים והשבים ואנשי צוות הרפואה התקבצו כולם סביב הזמר והיוצר המוערך להדלקת הנר האחרון של החג. קליינשטיין הקדיש להם את ברכות החג - לאות הוקרה על מלחמתם היומיומית על בריאות הציבור.

נערכים לקראת מתן החיסונים

המרכז הרפואי ע"ש ד"ר יוסף מאיר הוקם בשנת 1956 כבית חולים מרכזי בכפר סבא, שייעודו המרכזי היה למגור את מחלת השחפת. בית החולים משרת אוכלוסייה ענקית המתפרסת מפתח תקווה ועד לנתניה. כיום המרכז מכיל 726 מיטות אשפוז ומעסיק יותר מ-2,600 עובדים. בנוסף בית החולים מלווה את המשלחות האולימפיות הישראליות וקבוצות רבות מליגת העל בכדורגל ובכדורסל.

בשבוע שעבר הודיע המרכז הרפואי מאיר, כי בית החולים כבר נערך לקראת מתן חיסוני קורונה לכ-2,600 אנשי הצוות שלו, ואלו יהיו הראשונים להתחסן עם הגעת החיסונים הראשונים לארץ.

לאורך ימי החג הגיעו אמני ישראל המובילים, ביוזמת טרה, להדלקת נרות יומית המונית לאיחוד לבבות ולהודות ל-"מלאכים בלבן", אותם הצוותים הרפואיים אשר עובדים לילות כימים בשמירה על בריאות הציבור, כאשר בכל הדלקה הוקדש בחנוכייה נר אחד בצבע לבן, עבור "המלאכים בלבן".

גם אם יכולים להצדיע למלאכים בלבן

טקס הדלקת הנרות התקיים לאורך ימי החג (למעט שישי-שבת) ושודר מרחבת המרכזים הרפואיים השונים בישראל בו זמנית בערוצי הטלוויזיה, בתחנות הרדיו, באתרי החדשות וכן בעמודי הפייסבוק והאינסטגרם של טרה. כמו כן, טרה מזמינה את הציבור להעלות לאתר 'מלאכים בלבן' תמונות מהדלקת הנרות הביתית שלהם, כאשר על כל תמונה תיתרם חבילה של מוצרי חלב לצוותים הרפואיים. החלוקה תתבצע במגוון בתי חולים מצפון ועד דרום לאורך ימי חג החנוכה.

קרדיטים לסרטון:
צלם ועורך: אמיר יעקובי
כתב שטח: עידן שמעוני