נוני גפן - Amex | The Young Professionals

_פרויקטים

ויהי בוקר יום ראשון / נוני גפן

בין הביקורות המהללות למושחזות, נוני גפן מבין שעשיית הסרט "לא בתל אביב" היא הדבר הטוב ביותר שעשה בחייו, אז רוצו לראות את הסרט שלו!

נוני גפן | אמריקן אקספרס | פורסם 24/12/12 18:30:03 

הסרט שלי, "לא בתל אביב", יצא לאקרנים. רוצו לראות! ככה אני אמור לשרת את אותה מערכת פנים מערכתית שנעה ביני לבין מפיק הסרט ומול כל מי שקשור אליו; שדר הצלחה, אל תהיה עוד אמן מסכן שמתעב את עצמו ומה שסביבו. הצלחה, חייך. תהיה חלק מההמון הזה. ובכן, יש לי רק שאלה קטנה ברשותכם אם זה בסדר, במטותא: אתם ראיתם את הסרט?!

 אני מרגיש אבוד ובודד בתוך הסֽחי הזה של הדבר הזה; בין הביקורות המושחזות של טובי הוגי הדעות של דורנו, לבין הביקורות המהללות שנותנות גם משפטים כמו "הסרט הזה יותר חשוב מהערת שוליים", וכו'. 

כל הזמן אני מזכיר לעצמי שלבחירה שלי להיות חופשי – יש מחיר. והוא שידברו עליך, ילכלכו עליך, יגידו עליך כל מיני דברים שלא בא לך לשמוע. והנה, למרות הכל, יש במשפט הזה איזושהי סתירה פנימית שמצליחה להתקיים: הרי איך לחופש יש מחיר? ובכל זאת אני אומר לעצמי שהדבר החופשי היחיד שיש לי (ולכל אחד, לצורך העניין) הוא חופש המחשבה, מה שמתקיים בתוך הראש; זהו הנכס היחיד שבאמת חופשי, החופש שלי לחשוב לפנטז ולקוות לכל דבר שארצה.

החופש של חופש המחשבה. לא הייתי יודע מה הייתי עושה בלעדי זה.

מהמקום הזה אני כל כך שמח שהסרט יצא. הוא פקח לי את העיניים, אני כמו חוזר בתשובה. אני מרגיש שכל כך הרבה אנשים כלואים במחשבות של אחרים; דרך מאוד מעניינת להסתכל על דברים, איזה שהם דברים, לא רק הסרט הספציפי הזה, ובטח ובטח לא בהקשר מי שאהב או לא אהב את הסרט.

יש מבקרת שלא אהבה את הסרט, ואני זוכר שהיא גם לא אהבה את התסריט (היא הייתה אחת הלקטוריות בקרן הקולנוע בזמנו). אמרתי לה שאני מעריך אותה על המחשבה שלה והכנות שלה. המחשבה שלה חופשית.

עוברת עלי טלטלה רגשית, קיצונית, שנעה בין סיוטי שינה (אני ישן שעה, שעה וחצי בלילה), והרגשת רדיפה. אני עומד מחוץ לבתי הקולנוע ומקשיב בסתר מה האנשים שיוצאים מהסרט אומרים. כן, אני פשוט הגדרת פאטתיות של יוצר קולנוע צעיר; אני כל כך רוצה שיאהבו אותי שזה מחליא אותי. הרי אני אפילו לא אוהב את עצמי עד כדי כך.

גם התחרותיות הדוחה שמתפתחת בי מגעילה אותי, ואת זה – אני לא יכול לעצור; אני אפילו לא כזה תחרותי, פשוט הייתי שמח להרוג (בפנטזיה) את המתחרים שלי ולעלות לבד לפודיום לקול צהלת הקהל.

תחרות הוגנת פחות מעניינת אותי.

בקיצור רבותיי

לעשות סרט זה הדבר הטוב ביותר שעשיתי בחיי!

רוצו לקולנוע לראות את "לא בתל אביב"!

חיוך!

 

נוני

 

הסרט מציג בסינמטק תל אביב/ סינמטק ירושלים/ גלובוס מקס ב"ש/ גלובוס מקס מודיעין/ גלובוס מקס קריון/ גלובוס מקס נהריה.

החל מה20/12/12

 

© כל הזכויות שמורות לנוני גפן

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן