עידן שרעבי - Amex | The Young Professionals

_פרויקטים

The Young Professional: עידן שרעבי

הוא נהנה לחבוש את כובע היוצר וכובע הרקדן. הוא מופיע ברחבי העולם, אבל רוצה כבר להקה משל עצמו בארץ. הכירו את עידן שרעבי

mako | פורסם 04/09/12 16:16:49
אין תמונה בין חזרות, בניית מערכת שעות, בקשות למימון והופעות מסביב לעולם. עידן שרעבי

שם מלא: עידן שרעבי Idan Sharabi
מקום מגורים: תל אביב
מקצוע: כוריאוגרף ורקדן עצמאי
לימודים: מחול וכוריאוגרפיה במכללת ג׳וליארד, ניו יורק
העבודה הראשונה שלי: "העבודה הראשונה שלי היתה בתור רקדן בלהקת המחול תאטרון ההולנדית בשנים 2006- 2010. התחלתי כרקדן יוצר בלהקה הזו, ויצירותי באותה תקופה הופיעו בהולנד, יפן, מונטריאול, טורונטו וניו יורק".

ההישג המקצועי הראשון שלי: "נבחרתי בשנתי השלישית ללימודי בג׳וליארד להופיע את יצירתי במונטריאל ונסיעתי לקנדה מומנה על ידי תאטרון טנג׳נט. היצירה התקבלה מעולה שם ונכתבו ביקורות טובות. לאחר מכן בשנתי האחרונה, זכיתי בפרס ״זרספי״ לכוריאוגרפיה של שנת 2006".

"עבדתי עם האופרה הישראלית על הפרויקט האחרון שלי, 'Rak Tamid' לקבוצת 'הפרויקט' במשכן בית האופרה הישראלית באוקטובר 2011. לאופרה הוזמנתי על ידי מטה מוראי ויאיר ורדי אשר ניהלו יחד עם חנה מוניץ את הפרוייקט. מטה כבר הכיר אותי שנים לפני כן וראה אותי בהולנד רוקד בלהקת המחול תאטרון ההולנדי, שם החלה השיחה על עבודתינו יחד".

תאר את שגרת היום שלך: "זה משתנה אם אני בארץ או בחו"ל. בארץ, אני קם בבקר ומיד, עם הקפה בידי, טס על האופניים לחזרות על פרוייקטים עתידיים, בדרך כלל בביכורי העיתים או תלמה ילין, מקומות אשר נותנים לי חסות לסטודיואים מטוב ליבם. משם אני בטח עף לבית קפה בו אני מבלה כמה שעות על האינטרנט בבניית מערכת שעות של פגישות עבודה ליצירות במקומות שונים בארץ ובעולם, עונה לאימיילים וכותב בקשות למימון וחסויות לפסטיבלים והזדמנויות שאני מקבל עבור יצירתי. בימים אחרים או באותו היום אני עורך וידאו של היצירות שלי בכדי להפיץ עבודותי באינטרנט וכמו כן עורך את המוזיקה עבור יצירותי. ביום טוב אני הולך לשתות בירה עם חבר. בחו״ל זה מתנהל קצת אחרת, לרוב קורה לי שאני רואה קצת עולם לכמה שניות ומכיר כל מיני אנשים חדשים ואז מוצא עצמי רץ לסטודיו שאינני מכיר ועובד עם רקדנים שאינני מכיר. אך לאט לאט מוצא עצמי עושה את כל מה שאני עושה בארץ רק שמדובר בהולנד, מונטריאול או שוויץ".

"המקצוע שלי דורש המון הקשבה. היצירה היא למעשה הנחיה בלתי פוסקת תוך האזנה רגישה במיוחד לצרכים האנושיים והאישיים של האדם איתו אתה עובד ומתמודד. במהלך העבודה נתקלים ברבדים שונים של תחושות, שאיפות, רצונות, יכולות - מצד השניים: היוצר והרקדן. מעבר לכך, התכנונים והמסקנות שתיכננת והסקת מיום אתמול לאו דווקא תואמים את הצרכים שנדרשים ממך היום ולכן ההתמודדות היא אינסופית וסוחפת, פה הריגוש הגדול מתחבא".

מה החלום לעתיד, מבחינת קריירה? "שתהיה לי להקה בארץ בתפקוד מלא עם תקציבים שנכנסים באופן קבוע ונותנים לכולנו את הרגיעה שנצטרך בכדי ליצור את שבתוכנו, ולחלוק זאת עם קהלים רבים בארץ ובחו״ל".

מוטו לחיים: "אני מרגיש שמשפט אחד הוא מעט מגביל. תשובתי להיום היא: תמיד לחפש ובו זמנית להנות מחוסר הסיפוק האינסופי שבמציאה".

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן