מעכשיו כולנו נוכל להתמקצע בתחום הצילום: סדרת Galaxy S24 החדשה של סמסונג מביאה את הטכנולוגיות הכי מתקדמות בבינה המלאכותית ישר לכף ידכם באמצעות מנוע ProVisual, מערך של כלי צילום בסיוע AI. בעידן שכולו סביב הרשתות החברתיות, המטרה שלנו היא לקבל את התמונה או את הסרטון היפה והאסתטי ביותר. ולכן אם יש משהו שחשוב לנו במיוחד בקניית טלפון חדש - זו המצלמה.

"כבר למעלה מעשור שלא נגעתי במצלמה קונבנציונלית", מסביר עידו איז'ק, צלם מקצועי ותיק שמשתמש רק במצלמת הטלפון שלו. "צילמתי קמפיינים ופרסומות לטלוויזיה, מודעות שעלו לעיתונים ולשלטי חוצות, ואפילו סרט שעלה על המסך הענק. אם לא הייתי אומר שאני מצלם בטלפון - אף אחד לא היה יודע. אני תמיד משווה את זה לנהיגה. כשאתה עובר ממכונית פרטית למכונית ספורט אתה לא נוהג אותו דבר, אבל ברגע שתלמד איך לנהוג - לא תוכל לחזור אחורה. אותו הסיפור עם מצלמות הסמארטפונים שלנו: כשלומדים איך להשתמש בהן אין סיבה לצלם במצלמה רגילה".

לדבריו של איז'ק, שלל הפיצ׳רים החדישים במצלמה שינו לחלוטין את חווית הצילום שהוא הכיר. מעתה תוכנות הפרימיום בסדרת Galaxy S24 משולבות ישירות ברשתות החברתיות להרחבת אפשרויות השיתוף, כך שגם יישומים חיצוניים יכולים להפיק תועלת מיתרונות המצלמה. "אחד הדברים הכי משופרים במכשיר זה הסנכרון שלו עם הרשתות החברתיות", הוא מציין. "אם את מצלמת לאינסטגרם ישירות מהמכשיר, האיכות תמיד יורדת משמעותית. אבל בסדרת ה-Galaxy S24 התמונות עולות באותה איכות - וזה יתרון אדיר בעיניי. גם ברמה הטכנית, החיישן במצלמה הוגדל, וזה ניכר בכמה דברים. קודם כל, במצב פורטרט. כעת ניתן לטשטש את הרקע, והתוצאה היא שוות ערך לצמצם פתוח במצלמה רגילה. הפונקציה הזו שופרה משמעותית במכשירים, כך שגם עם עדשה שעושה זום עד פי 5 - הפורטרט יוצא בצורה מצוינת".

יכולות הצילום השתפרו לא רק בסטילס, אלא גם בוידאו. עם שיפור משמעותי ביכולות הצילום ובעדשות המאפשרות זום באיכות אופטית להגדלות 2X, 3X, 5X, 10X  ליצירת חדות וירידה לפרטים בצורה מירבית. "הוידאו במכשיר מחליף את המצלמות הקונבנציונליות, עם איכויות מדהימות של וידאו", הוא מסביר. "המכשיר אפילו מצלם ב-8k, שזו איכות מדהימה, ויש לו את האופציה להילוך איטי (Slow Mo). הפיצ'ר החדש מאפשר לצלם סרטון רגיל - ולהפוך אותו להילוך איטי בדיעבד - אבל זה לא כמו שקורה בתוכנות עריכה, שהסרטון יוצא מקרטע. האיכות ממש מדהימה. ברגע שמלבישים את ההילוך האיטי גם אחרי הצילום - זה נראה כאילו צילמת בהילוך איטי".

סמסונג - צילום  (צילום: Samsung)
צילום: Samsung

מומחי הטכנולוגיה של סמסונג הכניסו את יכולות הבינה המלאכותית המתקדמות ביותר - ישירות לתוכנות העריכה. לצד האפשרות לסידורי גלריה חכמים, וחווית צילום מקצועית שתהפוך כל צילום לא מוצלח לתמונה שלא תפסיקו לשתף, המילה האחרונה, לדבריו של איז'ק, היא דווקא בעולמות העריכה. "זו ליגה אחרת", אומר איז'ק. "אני לא יוצא מהטלפון, וגם את העריכה של התמונות אני עושה במכשיר. כל השימוש ב-AI בעריכה פסיכי לגמרי. אם הצטלמנו יחד, ואני משמאל ואת מימין, אני יכול בעזרת ה Generative-Edit במכשיר פשוט להחליף את הצדדים שלנו למשל, ואף אחד לא ידע בחיים שזו לא התמונה המקורית". באמצעות עיבודי ה-AI ניתנת לכם האפשרות להשלים פרטים, ליישר, לסדר תאורה ובעצם שליטה אומנותית מלאה על התוצר שלכם.

סדרת מכשירי Galaxy S24 מאפשרים טווחים דינמיים של אפשרויות צילום והסרטה. בעזרת טכולוגיית Super HDR המקנה טווח נאמן מאוד למציאות של בהירות, צבע וניגודיות, מתאפשרת יצירת תצוגות מקדימות באיכות מציאותית וגבוהה מאוד. "היתרון בצילום בטלפון זה שהכל נורא זמין ומהיר. הזמן שאני חוסך על החלפת עדשות ומתקנים הוא אדיר, והכל פשוט וקל יותר. פעם אנשים היו לוקחים איתם מצלמות כיס לחו"ל, והיום הדבר הזה נעלם. אני מאמין שגם המצלמות הגדולות ייעלמו בסופו של דבר, וכולם יעברו לסמארטפונים, אז כדאי להיות מוכנים. ומעבר לזה, המכשיר עצמו יפה ברמות, הוא מסכם. "מעבר לזה, כל ה-Personal Assistant של המכשיר מדהים. זה ללא ספק המכשיר הכי מתקדם שפגשתי אי פעם מבחינה טכנולוגית".