פרסומת לקונדומים בשקם (צילום: יאיא פינק)
"החייל יפרוק את נשקו" | צילום: יאיא פינק

תמונה שרצה בפייסבוק ביממה האחרונה מציגה סטיקר עם הכיתוב - "החייל יפרוק את נשקו", מעל חפיסות קונדומים המיועדות למכירה. התמונה גוררת לא מעט תגובות זועמות ברשת, במיוחד עקב העובדה שהיא צולמה בשקם ("כוורת") של בסיס צבאי בבקעת הירדן.

את התמונה המדוברת צילם סרן במיל יאיא פינק, קצין חי"ר שיצא למילואים בבקעה. בשיחה עם פז"ם הוא הסביר את הבעייתיות שמצא בתמונה: "אני חושב שבאופן כללי היחס לנשים בצבא הוא די גרוע. זה אמנם משהו קטן, אבל אני חושב שיש הרבה מאוד דברים קטנים בצבא שגורמים לדברים יותר גדולים, ליחס לעיתים משפיל, לעיתים שוביניסטי. זאת רק דוגמא קטנה". הוא הוסיף כי "אלו תופעות שצריכות להעלם מהעולם וזה בא כמובן בהמשך לסיפור סביב מאי פתאל והקצינים הבכירים שהגנו על חג'בי. אני חושב שבסוף הדברים מחלחלים ומושפעים אחד מהשני".

התמונה הועלתה לפייסבוק על ידי מכרה של יאיא, בפוסט שזכה למאות לייקים ולמעל מאה שיתופים. בין הדברים נכתב:

"ככה מחנכים גברים ונשים שסקס זה אקט חד-צדדי של כוח ואלימות, שבו הגבר לוקח בכוח מין, זוכה בשלל מיני ונשי ויוצא להילחם כדי לזכות במין. אם הפין הוא כלי נשק ולא איבר בגוף, הוא תוקף, הורס וכובש במקום להיות מקור הנאה, ארוטיקה ונעימות. אם הדמות שעושה סקס היא חייל ולא גבר, הוא נלחם במקום לקיים יחסי מין.
זאת, במקום ללמד מיניות בריאה, הדדית, שנעשית מתוך רצון של שני הצדדים. ואח"כ מתפלאים שעופר וינטר תומך בלירן חג'בי. אלו הנורמות הצבאיות המקובלות".

הגולשים כאמור לא נשארו אדישים לפרסום ותגובות רבות תמכו בדעה שהציג הפוסט:

 

 

כמובן שחוץ מאותם גולשים, היו גם כמה כאלה שלא ראו שום בעיה בתמונה וטענו כי ההפצה שלה מוגזמת ובמילים עדינות, לא מוצדקת:

תגובת דובר צה"ל: "בעקבות הפנייה הוסר השלט המדובר".

תגובת דורקס: הסטיקר הנל פורסם עי המשווק הקודם של המותג בישראל ואין לנו שום קשר אליו. הקונספט הפרסומי של דורקס מותאם כיום למדיניות המותג הבינלאומי המוביל בעולם. המותג מקדם מין בטוח והוגן תוך שמירה על הנאה מקסימאלית.

אז מה אתם אומרים?