אימון איסוף קרבי (צילום: דובר צה"ל)
מתרגלים לחימה. לוחמות האיסוף הקרבי | צילום: דובר צה"ל

עבר לו עוד שבוע שהטמפרטורות עולות. אנחנו מקווים שאתם מקפידים לשתות הרבה מים ולחבוש כובעים, כי עושה רושם שאתם לא ממש נחים. גם השבוע אנחנו מסכמים לכם את האירועים.

השבוע היה שבוע מאתגר במיוחד למחזור נובמבר 13 של חיל האיסוף הקרבי שקיים את התרגיל המסכם בהכשרה שלו. התרגיל החל ביום שני ובמהלכו שילבו זרועות לוחמי בלון, לוחמים רכובים ולוחמות איסוף. בתרגיל השתתפו כוחות רבים שדימו אויב ובבניית התרגיל שמו דגש על תרגול שמדמה ככל הניתן את המתאר האופרטיבי אליו יגיעו הלוחמים והלוחמות בגזרות השונות בהתאם לאיומים העכשוויים. לאחר סיום התרגיל, יתחילו הלוחמים והלוחמות במסע האחרון בהכשרתם – מסע הסיכה, בסופו יקבלו את סיכת הלוחם החילית הנכספת.

תרגיל כרם שלום (צילום: דובר צה"ל)
כרגע שקט, אבל עדיין צריכים להיות מוכנים | צילום: דובר צה"ל

חטיבת הנח"ל מצידה, אימנה השבוע את מחלקות הסיור שלה ללחימה בשטחים הסגורים. את האימון הם עשו תוך כדי תעסוקה מבצעית באיו״ש בכדי לשמור על כשירות הלוחמים והמוכנות שלהם לחירום. האימון התקיים באזור הר כמון והר חזון וכלל תרגול כשירויות בשטח בנוי, לחימה בלילה ושת״פ עם יחידת רוכב שמיים. בנוסף, אליהם, גדוד נצח יהודה קיים השבוע שבוע מלחמה והגביר מוכנות גם הוא.

תרגיל כרם שלום (צילום: דובר צה"ל)
מתכוננים לגרוע מכל | צילום: דובר צה"ל

חוץ מאימונים מסכמים, הייתה השבוע גם התחלה חדשה – קורס מדריכות שריון נוסף יצא אל הדרך. מיד לאחר הטירונות שהם עברו, הן החלו ללמוד על הטנקים ועל המערכות השונות בו. כעת המדריכות לומדות את הטנק לפרטי פרטים בשביל לקבל את השרוך הירוק הנחשק ולהתחיל את הסדיר וגם כדי להגיע לרגע השיא של ההכשרה - שבוע השטח המתקדם בו הן מתפקדות כצוות טנק ומקיימות תרגילים באש חיה.

ביום שני תרגלה החטיבה הדרומית את הגדס"ר המדברי ביישוב כרם שלום. התרגיל התרחש במתווה של חדירת מחבלים ליישוב ופעילות הכוחות למניעת פגיעה באזרחים. בין היישוב לגדוד קיים קשר מיוחד שנרקם במשך שנים רבות, זאת בנוסף לקשר ההדוק של הישוב עם הצבא בשל הקרבה לרצועת עזה.

אימון שריון (צילום: דובר צה"ל)
מדריכות השריון יצטרכו להכיר כל חלק במפלצת הפלדה. שיהיה בהצלחה! | צילום: דובר צה"ל

יום ספורט חטיבת ברק (צילום: דובר צה"ל)
יום ספורט חטיבת ברק | צילום: דובר צה"ל

עוד ביום שני, בשעות הערב נערך טקס ההצטיינות המטכ"לי למשרתי המילואים, אירוע שנערך באופן מסורתי בל"ג בעומר המוקדש כולו להוקרת המשרתים במילואים. הטקס נערך במעמד הרמטכ"ל, חברי פורום המטה הכללי, בהשתתפות הקצינים והחיילים המצטיינים ובני משפחותיהם. 42 מצטיינים קיבלו תעודות הצטיינות, אין ספק שהיה מרגש.

טקס מצטיינים במילואים 2014

יום שלישי, בסימן כושר. בחטיבת השריון ברק, פשטו את המדים ועלו על בגדי ספורט. אין כמו קצת כושר כדי לשמור על הברק בעיניים.

ביום רביעי החל תרגיל ייחודי בענף המפקדים בבית הספר לאיסוף קרבי, בו שילבו כוחות קורס השלמת הקצונה החילי שמכיל לוחמים ותצפיתניות וקורס המ"כים. בתרגיל שנמשך יומיים, דימו הצוערים והלוחמים תרחיש מלחמה בגזרת הצפון לפי המידע המודיעיני העדכני ביותר על האויב שמחכה מעבר לגבול ולא נח לרגע. התרגיל היווה שיא בשבוע המלחמה של הענף, שהחל כבר ביום ראשון.

מחר, יסגרו את השבוע לוחמי חטיבה 7 במרוץ חטיבתי באגמון החולה. באירוע הייחודי, כל גדודי החטיבה ישתתפו במרוץ שיכלול שני מקצים תחרותיים, יחד עם יחידות נוספות כמו גדודי ההכשרה של החטיבה ונציגים מהאוגדות. זאת הפעם הראשונה שהחטיבה מקיימת את המרוץ בתקווה להפוך אותו למסורת של שמירה על הכושר הגופני ואהבת הארץ.

בפיקוד העורף, נפרדו השבוע מאל"ם אריק אלעזר, מפקד מחוז צפון. כעת, אחרי שאלעזר סיים את תפקידו הוא עתיד להיות נספח צה"ל בצרפת, ספרד ופורטוגל. במשך התקופה שלו הוא עמל על שיפור המוכנות של יישובי הצפון לחירום ועל שיפור שיתוף הפעולה עם שאר גופי החירום והרשויות המקומיות באזור. זה הזמן להגיד לו Merci, Gracias ו- Obrigado.

אחד משבוע שעבר –

ביום חמישי שעבר, הסתיים קורס מדריכות האיסוף הקרבי אחרי שלושה חודשים של הכשרה מפרכת. בסופו של הקורס, 25 החניכות המרוצות הניפו את הטקס וכעת, הן חלק מבית הספר לאיסוף קרבי. שיהיה בהצלחה!

טקס סיום מפקדות איסוף קרבי (צילום: מירב טלר)
מפקדות האיסוף הקרבי סיימו את הקורס. איזה כיף! | צילום: מירב טלר