>>> לצפייה בסרטון המלא <<<

הזמינות של מצלמות וידיאו לכל יד, הפכה את היכולת שלנו לתעד כל אירוע בחיים שלנו ולהנציח את אותם הרגעים שאנחנו לא רוצים לשכוח לעולם. מצלמת ה-GO PRO שמשמשת לרב לצילומים של פעילויות ספורט אתגרי אודות להצטיינותה מבחינת שרידות בנפילות מגובה, שימשה את אלמוג ציגל לתיעוד התפר שבין הצבא לאזרחות - השחרור.

שחרור בגו פרו (צילום: אלמוג ציגל)
"מה אתה עושה? אה, מתעד את השחרור. גאון!" | צילום: אלמוג ציגל

אלמוג, שהשתחרר לא מזמן משירות קרבי בחיל התותחנים, החליט שהוא מתעד כל רגע ורגע מהשחרור והפרידה מהגדוד ועושה מזה סרט. "לא ראיתי את זה באף מקום, על הרעיון הזה חשבתי בעצמי", הוא אומר. "אני אוהב לעשות סרטונים, לצלם אותם ולערוך אותם וחשבתי על זה – פשוט לצלם את השחרור", הוא משתף. במשך יום ההזדכויות בגדוד ויום השחרור שבו גוזרים את החוגר, הוא נשא על גופו מצלמת GoPro שתיעדה את כל היום מנקודת המבט שלו – החזרת הציוד, טופס הטיולים, החיבוקים לחבר'ה הצעירים ואלו שנשארים בקבע וכמובן שגזירת החוגר החגיגית. הסרטון חמוד מאוד ולמעשה מגולל את חלומו הרטוב של כל חייל שבוז.

>> נושמים צבא? לסיפורים הכי מעניינים, הצטרפו לפייסבוק של פז"ם

בנוסף לשירותו כלוחם, אלמוג היה היה מתעד מבצעי ונשא במשך כל השירות מצלמה שקיבל מהצבא כדי לתעד פעילויות מבצעיות שלקח בהן חלק. בנוסף לכך הוא עשה שימוש במצלמה שקיבל גם כדי לתעד את ההווי בתוך הגדוד. בערוץ ביוטיוב שהוא מנהל הוא גולל חלקים נרחבים ממהלך השירות שלו. הסרטונים שהוא העלה במהלך השירות צברו עוד ועוד צפיות כל עוד הפז"ם דופק ולמען האמת גם אחריו, הרי אין דרך אחרת להסביר את זה שסרטון השחרור המקורי שלו הגיע עד למערכת הביזנס אינסיידר, אי שם בצפון אמריקה.

כשהוא נהנה מהחשיפה העולמית, אלמוג דווקא מתמקד עכשיו בלהיות אזרח. "השחרור טוב מאוד, למרות שאני מתגעגע לגדוד", הוא אומר. "זה קצת קשה להתרגל, אבל זה חווייתי". את השיחה איתו אנחנו מוכרחים לסיים כי הזמן אזל והוא היה צריך להיכנס לשיעור פסיכומטרי - אולי על זה יהיה הסרטון הבא.

>> תתחילו לצחוק: חיילי צה"ל משגעים את הרשת