אין תמונה
הברניט וצוות המטוס מודה לכם שהייתם איתנו. תודה ששמרתם עלינו. צוותאל על עם גדוד צפע

כמיטב המסורת, מועדון "אמץ לוחם" של האגודה למען החייל מוקיר את 130 החברות והתורמים שלו מרחבי העולם אשר מאמצים 150 יחידות לוחמות בצבא לאורך השנה. השנה החלטנו לחזור אחורה ולבדוק איך נראו האירועים בהם החברות האלו חיבקו את החיילים.

לוחמי הנ"מ בחזית ההייטק החקלאי

במסגרת האימוץ של בית הספר להגנה אווירית על ידי קבוצת טרנדליינס וחברת אקרשטיין, החיילים מתארחים אחת לארבעה חודשים בחממה הטכנולוגית בגוש עציון. החממה שמאגדת תחתיה יזמי סטארט אפ בתחום החקלאות, פוגשים את החיילים, חושפים אותם לפרויקטים שהם עובדים עליהם מדברים איתם על הקשר בין יזמות לפיקוד והובלה ומקנחים בארוחת צהרים משותפת.

אין תמונה
טרנדליינס עם צוערי ההגנה האווירית. לומדים על פיקוד והנהגה מיזמים באזרחות

מתגייסים ביחד למען ניצולי שואה

חברת פרטנר המאמצת את גדוד עזוז ושחק של חיל השריון פועלת במהלך כל השנה למען לוחמי הגדודים בכנסי משתחררים ופעילויות שונות לרווחת הלוחמים. בשנה האחרונה קיימו בחברה שתי פעילויות למען ניצולי שואה, בשיתוף עם הלוחמים, וארזו חבילות מזון למשפחות נזקקות בחגים. הלוחמים שלקחו חלק בפעילות זכו להתחבר ולשמוע סיפורים מניצולי השואה וגם לתרום לקהילה ולהיות מעורבים בה, במסגרת פעילות האריזה.

לוחמי גדוד עזוז בהתנדבות עם עובדי פרטנר (צילום: סיוון פרג')
לוחמי גדוד עזוז משמחים ניצולי שואה יחד עם עובדי פרטנר | צילום: סיוון פרג'

אין תמונה
לוחמי שחק משתפים פעולה עם עובדי פרטנר למען הקהילה

כביש 6 והכפירניקים – נפגשים בחגים

חברת דרך ארץ ובא"ח כפיר משתפות פעולה בחגים. בערב יום השואה ערכו ב"דרך ארץ" טקס רשמי דווקא בבסיס, בשיתוף עם החיילים. החברה תרמה בשנה האחרונה חורשת עצים וגינון לבסיס הלוחמים הצחיח שבבקעה ושיפרה את איכות החיים של הלוחמים בשטח בעבודה משותפת.

אין תמונה
עובדי כביש 6 בנטיעות ט"ו בשבט עם לוחמי כפיר

דיילות בבסיס

חברת אל על מאמצת את גדוד צפע (202) של חטיבת הצנחנים. במסגרת האימוץ, ירדו השף ודיילי החברה אל השטח והביאו ללוחמים קצת ריח של חו"ל כשהכינו להם ארוחה בהפתעה שהיו באמצע תרגיל גדודי. עוד נדבך של האימוץ בא לידי ביטוי ביום הכנה לאזרחות במהלכו לוחמי הגדוד מגיעים אל החברה, עורכים סיור מיוחד בין המטוסים השונים וגם לומדים על האופציות שיעמדו בפניהם כחיילים משוחררים.

אין תמונה
יום לקראת שחרור באל על

מוצרי חשמל, כרטיסים למשחקי כדורסל וצ'פחה בעורף

חברת אלקטרה המאמצת את גדוד סופה של חיל השריון, מספרת שהכרת התורה והברק בעיני הלוחמים הצעירים, הצ'פחה המלווה במשפט "תודה אחי", שווה הכל עבורם. מלבד ארוחות משותפות, חבילות שי בחגים, מכשירי חשמל איכותיים שמותקנים בגדוד והזמנות למשחקי הכדורסל של "מכבי אלקטרה תל אביב", החליטו בחברה לערוך יום שיא, "מתגייסים באהבה" אליו מגיעים ילדי העובדים העומדים לפני גיוס ונפגשים עם הלוחמים. מהר מאוד הפגישה עוברת למעגלי ריקודים ושירים ישראליים.

מסע אופניים למען הקהילה

חברת תנובה היא המאמצת הרשמית של שייטת 3 של חיל הים. במסגרת זו, בחג החנוכה הגיעו עובדי החברה להדלקת נרות על שפת הים, יחד עם עובדי החברה, ופינקה במעדנים ובמאחלי החג. בנוסף, החברה מקיימת יחד עם חיילי השייטת שיתוף פעולה למען הקהילה. במסגרתו לדוגמא, לקחו חלק במסע האופניים "טור דה תרום", שנערך כתרומה לילדי מרכז איל"ן.

אין תמונה
הדלקת נרות של עובדי תנובה עם שייטת הסטי"לים

אין תמונה
לוחמי שייטת 3 שלדג ועובדי תנובה בטור דה תרום