הצנחת האפסניה המבצעית הראשונה מאז מלחמת לבנון השנייה: כ-7 טון תספוק לוגיסטי הוצנחו מהאוויר למאות לוחמי עוצבת הקומנדו בח'אן יונס.

במהלך הימים האחרונים בוצעה הצנחה של כ-7 טון תספוק לוגיסטי למאות לוחמי עוצבת הקומנדו הנלחמים בימים אלה בגזרת ח'אן יונס. כך עדכן היום (שני) דובר צה"ל, שגם פרסם תיעוד של הפעולה.

במבצע משותף עם אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה ויחידת אספקה בהיטס של חטיבת המרום, התבצע תספוק באמצעות מטוס חיל האוויר מסוג "שמשון" של טייסת 103 בחיל האוויר.

בצה"ל מוסיפים כי "אפסניה מנוהגת" הינה מערכת מבצעית מתקדמת המאפשרת הצנחה של ציוד, אשר מנהג את עצמו לכוחות הקרקעיים באמצעות יכולת ניווט מדויקת אל היעד. עוד אומרים בצה"ל כי זהו השימוש המבצעי הראשון במערכת זו, והצנחת האפסניה המבצעית הראשונה שבוצעה מאז מלחמת לבנון השנייה.

אחת היכולות המבצעיות הייחודיות לאוגדת הכוחות המיוחדים 98 הינה היכולת להיות עצמאית, במצבים בהם לא ניתן לשלח אספקה בצורה קרקעית. בצה"ל מסבירים כי כלל האגפים תרגלו יחד את השימוש במערכת במטרה להשיג את יכולת האספקה המוצנחת המדויקת.

"אנחנו יודעים להגיע לכוחות מהאוויר, מהים ומכל דרך שהיא, נדאג שיהיה להם כל מה שהם צריכים על מנת להכריע את חמאס", אמר בנושא קצין הלוגיסטיקה של אוגדה 98, סגן-אלוף עמי.