דובר צה"ל מפרסם הערב (שני) כי אותרה המחרטה הגדולה ביותר מתחילת הלחימה. אוגדה 36 בהכוונת אגף המודיעין השתלטה על מפעל תת-קרקעי לייצור טילים שיכולים להגיע לצפון הארץ.

לוחמי האוגדה, נכתב בהודעת צה"ל, פועלים בשבועות האחרונים במחנה אל בורייג' שבלב רצועת עזה, מחנה צפוף המורכב ממבנים אזרחיים, שבו ייצרו מחבלי חמאס טונות רבות של אמצעי לחימה, ששימשו את ארגון הטרור במתקפת שביעי באוקטובר.

חלק מאמצעי הלחימה שאותרו (צילום: דובר צה"ל)
חלק מאמצעי הלחימה שאותרו | צילום: דובר צה"ל

מצה"ל נמסר כי צוותי הקרב של חטיבות 188 וגולני חשפו מספר פירים המגיעים לעומק של כ-30 מטרים. כמו כן באמצעות ההכוונה המודיעינית המדויקת, נחשף מעוז טרור של ייצור אמצעי לחימה ברצועת עזה ואותרו מפעלים רבים נוספים לייצור רקטות ארוכות טווח, חומרי נפץ ודיוק לרקטות, פצצות מרגמה, מטענים, נשק קל וכלי טיס בלתי מאוישים מתחת לקרקע. בהודעת צה"ל נכתב גם כי הכוחות חיסלו עשרות מחבלים במרחב.

צוות הקרב החטיבתי של 188 השתלט על מפקדת גדוד אל בורייג' של ארגון הטרור חמאס, כאשר במהלך הפשיטה אותר חמ"ל תצפיות. בהודעת צה"ל נכתב כי צוות הקרב של גולני איתר את המחרטה הגדולה ביותר שנחשפה מתחילת המלחמה; במרחב אותרו רכיבי רקטות ארוכות טווח שיכולות להגיע עד לצפון, פצצות מרגמה, מטענים ותחמושת. המחרטה מחוברת באמצעות פירים תת-קרקעיים לרשת מנהרות מסועפת, ששימשה לשינוע אמצעי לחימה לכלל גדודי ארגון הטרור חמאס, לאורך רצועת עזה.

מצה"ל נמסר כי בעקבות המידע המודיעיני המקדים, המבצע האוגדתי הביא לפגיעה משמעותית ביכולת ההתעצמות ובייצור אמצעי לחימה של האויב ברצועת עזה, ומנע פגיעה עתידית בעורף ישראל.

רקטות ארוכות שנתפסו (צילום: דובר צה"ל)
רקטות לטווח 100 ק"מ | צילום: דובר צה"ל