הוא שירת כגשש מצטיין בצה"ל, סיכל פיגועים והברחות ועמד לסיים את תפקידו ולצאת לאזרחות. במהלך קורס לחיילים משתחררים הוא התחבר עם אחד המשתתפים שרכש את אמונו, עד שהגשש הציע לו לרכוש מריחואנה.

הוא הציג תמונות של שתילי קנאביס, סיפר שהוא מגדל אותם בעצמו ואף התרברב בפניו כי הוא מבצע הברחות סמים בטנדר שלו. מה שאותו גשש לא ידע, הוא שמולו עומד לא אחר מאשר סוכן סמוי של המשטרה הצבאית החוקרת (מצ"ח).

הגשש ביצע מול הסוכן שורה של עסקאות: הוא מכר לו ק"ג מריחואנה בתמורה ל-17 אלף שקל במזומן, בעסקה אחרת מכר לו 385 גרם קנאביס בסכום של 36 אלף שקל. בנוסף, הם סיכמו לבצע עסקת סמים גדולה יותר של מכירת 36 פלטות חשיש בסכום של 66 אלף שקל.

סכום העסקאות הכולל ביניהם הגיע ל-119 אלף שקל. כשהשניים נפגשו פעם נוספת, הגשש העביר לסוכן את החשיש ובעת ביצוע העסקה שוטרים ובלשי מצ"ח יצאו מהמארב, תפסו אותו על חם ועצרו אותו.

גששים (צילום: טופז לוק, דובר צה"ל)
גששים בצה"ל, ארכיון | צילום: טופז לוק, דובר צה"ל

הפרקליטות הצבאית הגישה נגדו כתב אישום לבית הדין הצבאי בגין שלוש עבירות של סחר בסמים והתנהגות שאינה הולמת.

השופטים גזרו על הגשש 34 חודשי מאסר בפועל, הורדה לדרגת טוראי, מאסר על תנאי, קנס של 30 אלף שקל וחילוט הג'יפ שבבעלותו והטלפון הנייד שלו.

הגשש ערער על חומרת העונש וביקש להחזיר לרשותו את הג'יפ שחולט. בדיון בבקשת הערעור הביעו השופטים תמיהה, כיצד הטנדר ששימש לביצוע העסקאות לא עוקל לטובת הצבא, והפרקליטות דרשה לחלט רק את הג'יפ.

שופטי בית המשפט הדין הצבאי לערעורים קבעו כי במידה והגשש יפקיד סכום של 15,400 שקל, הוא יקבל בחזרה את הג'יפ שלו ודחו את יתר הסעיפים עליהם ערער הנאשם.