שעות לתקיפה המיוחסת לישראל באיראן, ברפובליקה האיסלאמית משדרים עסקים כרגיל. התקשורת הממלכתית העבירה דיווח מאספהאן, העיר שבה לפי הדיווחים הותקף בסיס חיל האוויר, ומראים חיי שגרה. במקביל, באיראן מפרסמים תיעודים מתוך אותו בסיס כדי להראות שהכול לכאורה ממשיך כרגיל.

בתיעוד שהגיע מהבסיס מאספהאן, נראים כלי רכב מועטים נוסעים בו, וכמה מבנים עומדים על תילם - אך לא מעבר לכך. מהתיעוד לא ניתן להבין שאכן מדובר בבסיס שהותקף. כמו כן לא ניתן לאמת האם התיעוד אכן מגיע מהשעות האחרונות.

"אתם רואים לפי הבניינים הגבוהים באספהאן והאוויר בעיר, שהעיר לגמרי בטוחה ושלווה", אמר הכתב בטלוויזיה הממלכתית באיראן. "אנשים ממשיכים בחייהם הרגילים. אני חושב שלפני כשעה-שעתיים, באמצע הלילה, נשמעו קולות נפץ בשמי אספהאן. לפי המידע שהשגנו, כמה רחפנים טסו בשמי אספהאן, ואש נורתה לעברם. עד כה, רשויות הביטחון באספהאן לא מסרו לנו שום מידע".

הכתב הוסיף: "חלק מהמקורות אמרו שמטרת התקיפה הייתה המתקנים באספהאן. לפי התחקיר שלנו המידע הזה היה מוטעה ושום מקום לא הוצב כמטרה. אספהאן שקטה ובטוחה והאנשים ממשיכים בחייהם הרגילים".

המרחב האווירי באיראן נסגר
מיקומי המטוסים בשעות הלילה אחרי סגירת המרחב האווירי

עם תחילת התקיפה, איראן סגרה את המרחב האווירי בחלק גדול במדינה, באזור התקיפה, ומספר נמלי תעופה הושבתו. בהמשך דווח על הסרת ההגבלות בנמלי התעופה, אבל עוד לא ברור אם נפתח המרחב האווירי. במקביל, בכיר איראני אמר ל-CNN כי לא נגרם נזק בתקיפה בבסיס חיל האוויר באספהאן.