בפעולה משולבת מהאוויר ומהקרקע, לוחמי יחידת אגוז הכווינו כלי טיס שחיסל את המחבל שהרג את רס"ן (במיל') עמישר בן דוד ז"ל בקרב בדרום רצועת עזה ביום שישי. כך הודיע הבוקר (ראשון) דובר צה"ל.

בן דוד, בן 43 מעלי ששירת כמפקד חפ"ק מפקד חטיבת הקומנדו, הוא בן דודו של שר האוצר בצלאל סמוטריץ'. הוא נפל בהיתקלות עם מחבלים בדרום הרצועה ממנה נפצע באורח קשה קצין נוסף בחטיבת הקומנדו. הקצין פונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים ומשפחתו עודכנה.

בצה"ל מוסיפים ומדווחים כי לוחמי חטיבת הקומנדו ממשיכים את הלחימה העצימה בשכונת חמד הקטארית, מנהלים קרבות פנים מול פנים עם מחבלים ומלווים כל העת בסיוע אווירי של כוחות חיל האוויר.

ביממה האחרונה לוחמי יחידת הקומנדו מגלן פשטו על דירות מבצעיות ואיתרו בהם אמצעי לחימה ביניהם רובי קלצ'ניקובים, רימונים ותחמושת. באחת הפשיטות הסגירו את עצמם לידי הכוחות שני מחבלים מהזרוע הצבאית של ארגון הטרור חמאס.

"17 מחבלים חוסלו ברצף התקפות"

עוד מדווח צה"ל כי במרחב ח'אן יונס חוסלו ביממה האחרונה 17 מחבלים ברצף התקפות שביצעו לוחמי צוות הקרב של חטיבת ביסל"ח (828). במהלך הפעילות הלוחמים הכווינו כלי טיס לתקיפת מבנה שבו זוהו שלושה מחבלים מניחים מטענים.

בתקריות נוספות במרחב זה שבדרום רצועת עזה שעליהן מדווח צה"ל הבוקר, צוות הקרב של חטיבה 7 הכווין תקיפת כלי טיס, במהלכה חוסלו שני מחבלים חמושים. לוחמי צוות קרב חטיבת גבעתי חיסלו מחבל שיצא ממבנה צבאי באמצעות ירי טנק.

הכוחות ברצועה (צילום: דובר צה"ל)
פעילות כוחות צה"ל ברצועת עזה | צילום: דובר צה"ל

מטוסי קרב וארטילריה תקפו בתגובה לשיגור על הכוחות

במרכז רצועת עזה, צוות הקרב של חטיבת הנח"ל ממשיך בלחימה וצה"ל מדווח כי חיסל ביממה האחרונה 13 מחבלים באמצעות ירי צלפים, הכוונת מטוס קרב, כלי טיס וירי טנקים.

באחת התקיפות, כלי טיס זיהה חוליית מחבלים בתוך מבנה שמתחתיו תוואי תת-קרקעי בקרבת הכוחות. תוך זמן קצר כלי טיס תקף אותם וחוסלו מספר מחבלים. בתקיפה נוספת, זיהו הלוחמים חמישה מחבלים מבצעים פעילות חשודה סמוך לגזרת הכוחות, ביצעו ירי לעבר המחבלים וחיסלו אותם.

אמש (מוצ"ש) בוצע שיגור משטח רצועת עזה לעבר מרחב בו נלחמים הכוחות, ובצה"ל אומרים כי לאחר זמן קצר בוצעו תקיפות של מטוסי קרב אל מקורות הירי, בהכוונת מרכז האש של פיקוד הדרום ובסיוע ירי ארטילרי של חטיבת האש 215 באוגדה 162.