סיפק כרטיסי סים למחבלים בכלא וסייע בהעברת כספים מחמאס ומערביי ישראל: בבית המשפט המחוזי בבאר שבע הוגש לאחרונה כתב אישום נגד תושב רפיח שברצועת עזה, נעים שריף חסין בן 64, בגין עבירות כנגד ביטחון מדינת ישראל.

אחיינה של אשתו, כך עולה מכתב האישום, הוא מחבל שהיה מעורב בהנחת מטעני חבלה נגד אזרחים ישראליים וריצה על כך עונש מאסר בכלא. אותו תושב רפיח ואשתו סייעו במהלך תקופת מאסרו של אחיינה בהספקה של עשרות כרטיסי סים לו ולאסירים הביטחוניים הכלואים עימו, כדי שיוכלו לעשות בהם שימוש באמצעות טלפונים ניידים שהם מחזיקים בידיהם וזאת על אף שאסירים ביטחוניים הכלואים בישראל, מנועי שיחות טלפון.

"בשלוש הזדמנויות שונות, במשך כחצי שנה, פגש הנאשם ליד 'כיכר הכובע' ברפיח באדם מעזה, קיבל מידיו בכל פעם בין 5,000 ל-10,000 שקלים והעביר לאדם נוסף", נכתב בכתב האישום. "מהאדם האחרון הוא קיבל 20 כרטיסי חיוג שאת מספרם מסרה אשתו לאחיינה ולאסירים ביטחוניים שריצו יחד עימו מאסר בכלא הישראלי, כדי שיוכלו להשתמש בהם".

40 אלף שקל ברמדאן"

אותו תושב רפיח מואשם שיחד עם אשתו העבירו לאחיינו גם כספים מארגון החמאס. מכתב האישום עולה כי השניים הגיעו למשרדי אגודת האסיר "אלנור" (שהוכרזה כ"התאחדות בלתי מותרת") ברצועת עזה, שם נמסר להם סכום של כ-11 אלף דולר במזומן עבור האחיין". כדי להעביר לו את הכסף פנו לתושב רפיח שיצא לטיפול רפואי בישראל עם בתו, שימסור לאחיין את הכסף. "מדי שנה בחגים עיד אלאדחא ורמדאן, העביר הנאשם לאחיין את יתר כספי התגמול מחמאס".

כמו כן, בין השנים 2018-2021 פעל אותו תושב הרצועה על מנת להעביר כספים מערביי ישראל לרצועת עזה. "בתקופת חג רמדאן, במספר הזדמנויות, העביר הנאשם סכום כולל של 40 אלף שקל אשר ניתנו מערביי ישראל שזהותם אינה ידועה".

מעבר ארז, חמאס בעזה (צילום: JACK GUEZ/MAHMUD HAMS/AFP/GettyImages)
מעבר ארז, חמאס בעזה | צילום: JACK GUEZ/MAHMUD HAMS/AFP/GettyImages

בפרקליטות מחוז דרום ציינו כי במעשיו אלו הנאשם תושב רפיח עשה "פעולות ברכוש שיש בהן כדי לסייע, לקדם או לממן ביצוע של עבירות טרור חמורות" או לתגמל בעבור ביצוע עבירה כאלו.

בבקשת הארכת מעצרו שהוגשה השבוע על ידי עו"ד עמית גינת התבקש בית המשפט להאריך את מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים מאחר וקיימות נגדו ראיות לביצוע הראיות, הכוללות הודאה שלו בביצוע העבירות, עדים תומכים, חוות דעת מהשב"כ ועוד. "קיים יסוד סביר לחשש שהנאשם יסכן את בטחון המדינה", כתב עורך הדין.