חיילת מתלבשת (צילום: אילוסטרציה)
התמונות עברו בין החיילים בבסיס (אילוסטרציה) | צילום: אילוסטרציה

עוד פרשת עירום מביכה את צה"ל, והפעם בתוך אחת מיחידות העילית של הצבא. על פי החשד, שני אנשי קבע ביחידת שלדג צילמו בתא מקלחות שהיה בשטח, והפיצו את התמונות בין החיילים בבסיס באמצעות המכשירים הסלולריים.

המקרה החמור התרחש בבסיס במרכז הארץ, וכאשר הדבר התגלה נפתחה חקירה ושני אנשי הקבע - אשר אינם לוחמים בשלדג - הושעו מהיחידה. כמו כן צפויות חקירות נוספות של חיילים ביחידה, שנטען כי הפיצו את התמונות או צילמו אותן.

עורך דין עידן דביר, המייצג את אחד החשודים במעשה, מסר לפז"ם שהחיילים שוחררו באופן זמני עד השלמת החקירה. לדברי דביר, עניין הפצת התמונות הוא בעייתי, מכיוון שהפרקליטות הצבאית רואה בכל מי שמחזיק את התמונות בטלפון כשותף לדבר עבירה. החשוד אותו מייצג דביר, טוען שהוא כלל אינו מכיר לא את הבנות בתמונה ולא את המעורבים בפרשה.

"יש בעיה טכנית שצה"ל מאשים כל מי שמחזיק בתמונות בצילום והפצה, למרות שהוא יכול להיות גורם שקיבל, וחיילים לא יכולים לשלוט בתוכן שהם מקבלים", אמר דביר. "לפעמים התמונות מגיעות למכשיר והחיילים כלל לא רואים אותן עד אשר הם פותחים את האפליקציה הרלוונטית. כמו כן, בחלק מהמכשירים לא רואים את המקור ממנו נשלחה התמונה. כך למעשה, לגישת הפרקליטות הצבאית, גם חיילים שלא מבצעים עבירה באים ועוברים עבירה בפועל, דבר שהוא לא נכון".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "במצ"ח נחקר החשד לפגיעה בפרטיות לפיו חייל אחד או יותר צילמו חיילים בעירום. במסגרת החקירה נחקרו גם נגדים בקבע אשר התקבלה החלטה להשעותם מתפקידם במהלך החקירה. החקירה עודנה מתנהלת הפרקליטות הצבאית מלווה את החקירה מראשיתה".

>> "מתלבשת": הקמפיין הנגדי של חיילות צה"ל בעקבות פרשיות העירום