שמו של חלל צה"ל שנפל בקרב ברצועת עזה נמסר למשפחתו. כך התיר היום (ראשון) דובר צה"ל לפרסום. שמו של החלל: סמ"ר עידו אלי זריהן, בן 20 מירושלים, לוחם בסיירת גבעתי, שנפל בקרב בדרום רצועת עזה.

באתר יחידתו נכתב עליו: "עידו היה לוחם ביחידה שלנו ולאחר תקופה כחובש פלוגת הכשרות, נכנס במהלך הלחימה לתפקיד חובש פלגת לוחמים. עידו היה מפקד מהשורה הראשונה, רציני, אחראי ומחושב, בעל יכולות רתימה מדהימות".

זריהן ז"ל הוא החלל השני של הסיירת ששמו הותר היום לפרסום, לאחר שהבוקר פורסם שמו של סמ"ר נריה בלטה, בן 21 משבי שומרון, לוחם באותה היחידה שנפל גם הוא בקרב בדרום הרצועה.

"נריה היה לוחם ביחידה שלנו, שם דבר בצוות ובפלגה", נכתב באתר היחידה. "לאחר תקופה כמ"כ בסגל הכשרות, נכנס במהלך הלחימה לתפקיד סמל לוחמים. נריה בלט בצניעות, בגרות, נחישות ויכולות בינאישיות גבוהות, תמיד היווה אוזן קשבת ולא הוריד את החיוך מפניו".

סמ"ר נריה בלטה

לוחם וקצין נוסף בסיירת גבעתי נפצעו באורח קשה בקרבות בדרום הרצועה. מדובר צה"ל נמסר כי הם פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים ומשפחותיהם עודכנו.

לוחמי צוות הקרב של חטיבת גבעתי החלו השבוע במבצעים חטיבתיים בשכונת "העבסנים" במרחב מזרח ח'אן יונס. מצה"ל נמסר כי הכוחות פושטים על תשתיות טרור של ארגון הטרור חמאס, מחסלים עשרות מחבלים ומאתרים אמצעי לחימה ומשגרים.

באחת התקריות אותרו משגר ורקטה בתוך מקרר במבנה ששימש כמעבדה רפואית, ובתקרית נוספת נמצאו אמצעי לחימה רבים במבנה ממנו התנהלו חילופי אש מול שני מחבלים שחוסלו על ידי הכוחות.