המארינס האמריקאי החל להפעיל טייסת שניה של מטוסי חמקן 35-F מדגם C הממריאים מנושאות מטוסים. מדובר בטייסת ותיקה בעלת מורשת קרב ארוכה בזרוע האוויר של האמרינס שכעת תיפתח מחדש. הטייסת - 311 של המארינס - הוקמה במקור כטייסת תקיפה בשנת 1942 בצפון קרוליינה והופעלה לראשונה במלחמת העולם השנייה.

פתיחתה של הטייסת נעשה כחלק מתהליך מודרניזציה בזרוע האווירית של המארינס, תוכנית אשר שמה דגש על חשיבות הטיסה מהים, תמיכה לוגיסטית בכוחות ויכולות מודרניות. "אנחנו נרגשים ביותר לצרף טייסת F-35C נוספת לשורותינו. טייסת שתגדיל עוד את טווחי הפעולה והגמישות המבצעית של המארינס, תוסיף ליכולות הלחימה שלנו בכל תחום", אמרו בטייסת.

מכיוון שאורך מסלול ההמראה מנושאות מטוסים קצר, מטוסי הקרב מצוידים בהתקן, שמאפשר להם להמריא באמצעות "קטפולה" (מעוט) שזו למעשה מערכת ש"יורה את המטוס כמו רוגטקה". כך הוא צובר מהירות למרות המסלול קצר. במקביל, מערכת הנחיתה של המטוס מחוזקת, כדי להתמודד עם הנחיתה האגרסיבית, שגם היא תוצר של מסלול קצר.

המארינס נחשב לכוח שצריך להיות מוכן להישלח ראשון בכל עימות צבאי שבו יידרש הצבא האמריקאי להתערב ברחבי העולם. בחודש יולי 2021 הזרוע האווירית של המארינס הכריזה כי מטוסי הקרב החמקנים שלה מצוידים ומוכנים לביצוע משימות מבצעיות ברחבי העולם, מעל גבי נושאות המטוסים של הצי האמריקאי.

עיקר המשימות של הזרוע האווירית במארינס היא השתתפות בקרב עם הכוחות על הקרקע, סיוע צמוד לכוחות שמשימתם העיקרית התערבות מהירה באמצעות כלי שייט שונים, כוחות יבשה ואוויר. המטוסים והמסוקים של אוויריית המארינס פועלים לצורך זה מנושאות מסוקים ומטוסים, כמו גם מבסיסים יבשתיים, בהם גם מאולתרים.

לוחם בשטח (צילום: Kyle McNally/Photoquest, GettyImages)
לוחם מארינס | צילום: Kyle McNally/Photoquest, GettyImages