כמעט בכל יום בצה"ל מסתיים מחזור טירונות בנוכחות ההורים הנרגשים שמגיעים לצפות בטקס ההשבעה. ביום חמישי לפני שבועיים, התקיים בבה"ד 7 טקס ההשבעה שמציין את סוף המחזור של טירונות המתנדבים של צה"ל. מדובר בטירונות שעוברים אותה אלו שלא היו חייבים בגיוס בשל בעיות בריאותיות וניהלו מאבק כדי לקבל אישור ולהתנדב לשירות צבאי. בטירונות ניתן למצוא חיילים שהתגייסו למרות נכויות שונות, כבדות בשמיעה, דיבור או ראייה ושמתמודדים מידי יום עם קשיי תפקוד שונים.

טקס ההשבעה הזה, התנהל כמו כל טקסי ההשבעה בצה"ל, אבל הסתיים בשיא מרגש במיוחד.

את שירת התקווה שחותמת כל טקס רשמי בצבא, בחרו החניכים לשיר כשאת השירה מלווה שפת הסימנים – לטובת בוגרי הטירונות שלוקים בכבדות שמיעה. הטקס צולם על ידי אחד ההורים בקהל והועלה לעמוד הפייסבוק של צה"ל – שם הוא צבר לא פחות מ-1,494 לייקים והופץ באמצעות 237 שיתופים. החיילים המצולמים בסרטון מיהרו גם הם להגיב ולשתף אותו בין חבריהם. בין התגובות שעלו:  "יו רואים אותי! זה היה מדהים ומרגש! אין דברים כאלה!", "אני גאה להיות חלק מטירונות המתנדבים המדהימה הזו! היה כל כך מרגש!!", "אין גאה יותר ממני שעזרתי ביוזמה להעביר שפת סימנים בשירת ההמנון ובכלל כולם היו מדהימים!" ו"גאווה בשבילי שזכיתי להיות חלק מאותם החיילים".

לחיילים הללו בהחלט יש במה להתגאות ומי יודע, אולי הם יהיו אלו שיתחילו מהפכה בכללי הטקס הצה"לי ושמעטה מלבד ידיעת מילות ההמנון, ידרשו החיילים לדעת לשירת את ההמנון גם בשפת הסימנים.

>> מאפריקה לכיפת ברזל: המסע המרגש של הצעירה מאוגנדה