על רקע המשך ההתגרויות של חיזבאללה בצפון, ואחרי שהותרו לפרסום שמותיהם של שני חללים נוספים שנפלו בקרבות בעזה, פעילות כוחות צה"ל ברצועה נמשכת. 

סרן (במיל') ארנון משה אברהם בנבנסטי וספי, בן 26, מיסוד המעלה, קצין לוחם בסיירת גבעתי וסמ"ר איליה סנקין, בן 20, מנוף הגליל, לוחם בגדוד רותם של חטיבת גבעתי, נפלו אתמול (שני) בקרב בצפון רצועת עזה. יהי זכרם ברוך. הודעה נמסרה למשפחותיהם.

עוד הודיע דובר צה"ל כי חמישה לוחמים בסדיר ובמילואים, בהם קצין צה"ל, מפצעו באורל קשה בקרבות בצפון הרצועה, פונו לקבלת טיפול רפואי ומשפחותיהם עודכנו.

פעילות כוחות ברצועה (צילום: דובר צה"ל)
פעילות כוחות צה"ל ברצועה | צילום: דובר צה"ל

במסגרת הפעילות הקרקעית, הודיע דובר צה"ל כי לוחמי צוות קרב של חטיבת הראל במילואים, איתרו בבית מחבל המשתייך לכוח נוח'בה של חמאס ברצועה, אותם מחבלים שהובילו את טבח 7 באוקטובר, מצבור אמצעי לחימה. לוחמי צוות קרב של חטיבה 14 אף איתרו טיל נ"ט שהוסתר מתחת למיטת תינוק.

בתיעוד שפרסם הבוקר צה"ל מהמשך הפעילות הקרקעית נראית תנועה רגלית של לוחמים בשטח שחלקו עדיין בנוי לצד טנקים של צה"ל שנראים מבצעים ירי רב לעבר מטרות טרור בעומק הרצועה.

עוד הודיע הבוקר דובר צה"ל כי כלי טיס תקפו 250 מטרות של ארגון הטרור חמאס ביממה האחרונה. "בין המטרות עשרות מחבלים, משגרי טילים ותשתיות טרור שונות", הוסיפו בצה"ל.

במהלך הלילה, אומרים בצה"ל "חופת האש" של אוגדת עזה, הכווינה מסוק קרב שהשמיד עמדה לשיגור רקטות, ששיגרה אתמול (ב') רקטות לאזור גוש דן. העמדה הוצבה בסמוך לאזור מגורים של אוכלוסייה אזרחית.

בתיעוד שמפרסם הצבא מאותה תקיפה (המצורף כאן) נראית על פי הדיווח העמדה, בסמוך למבנה בו שהו נשים וילדים. צה"ל מציג תקיפה מדויקת של עמדת השיגור, כזו שעל פי הצבא לא פגעה במבנה בו שהו הנשים והילדים, שאף נראות ונראים עוזבים את המקום לאחר התקיפה.