ביום חמישי השבוע הסתיימה בבה"ד 8 שבווינגייט אליפות צה"ל בכושר קרבי שנמשכה ארבעה ימים, במהלכם יחידות מבצעיות מכלל זרועות הצבא התחרו בחמישה בחנים – כשירות קרבית לקצינים לוחמים, בוחן אלונקות צוותי, בוחן מכשולים קרבי צוותי, קרב מגע וריצת מפקד יחידה.

מבין חטיבות החי"ר הגיעה חטיבת הנח"ל למקום הראשון ומפקד החטיבה אל"ם אורן שמחה הגיעה למקום הראשון מבין מפקדי חטיבות החי"ר.

רגע אחרי ההכרזה על התוצאות תפסנו את קצינת האימון הגופני של החטיבה, סרן עדן כהן שסיפרה בשיחה עם mako על "סוד ההצלחה" שהביא את הנח"ל להיות החטיבה בכושר הקרבי הטוב ביותר כרגע בצה"ל.

אליפות צה''ל (צילום: דובר צה''ל)
אליפות צה"ל בכושר קרבי 2021 | צילום: דובר צה''ל

"איך שקיבלנו פרטים על האליפות התחלנו מיד במחנה אימונים", שיתפה סרן כהן בהכנות החטיבה לאליפות צה"ל. "אבל באימון גופני יש את עקרון ההתמדה שחייב אותנו לאמן את כל החטיבה גם באימוני הכנה בווינגייט, באליפות חטיבתית ועוד".

מה מבחינתך היה סוד ההצלחה של החטיבה?
"בחירת המפקדים המלווים לכל נבחרת, המעטפת החזקה, בעלי התפקידים שביצעו שיחות מוטיבציה לאורך כל המחנה והרתימות של כל המשתתפים".

מה היה רגע המפנה שהביא את הניצחון?
"אני חושבת שרגע המפנה היה בהכנות, ערב לפני התחרות של כל מקצה. שם היה אפשר לראות את ההתרגשות בעיניים של הלוחמים, שהם חדורי אמונה ומלאי רצון להביא כבוד לחטיבה".

לדבריה, בחטיבה רואים בזכייה באליפות הכושר הישג שמעיד על כמה דברים. "הזכייה היתה חשובה לא רק לי או ללוחמים אלא לכל החטיבה, ולא לשם הניצחון כמו לשם המצוינות. כושר גופני בונה ערכים ונורמות בכל הפרמטרים שמרכיבים לוחם ושגרה צבאית. המפקדים בחטיבה מבינים את זה ולכן הזכייה היתה כל כך חשובה עבורם".

אליפות צה''ל (צילום: דובר צה''ל)
אליפות צה"ל בכושר קרבי 2021 | צילום: דובר צה''ל

עכשיו הלוחמים שלכם יצאו למשימות כאלופי צה"ל.
"אין לי ספק שמעבר לרמת המוטיבציה שעולה והגאווה המלווה לניצחון - גם רמת הביצועים בכל דבר בחטיבה עולה. כמו שאמרתי, כושר גופני הוא כלי מדיד שמעיד על כוח של מסגרת, על כל מרכיביה".

איזה "בוסט" הזכייה הזו הולכת לתת לכם?
"התוכנית שלי היא להמשיך חזק קדימה. למנף את הזכייה כדלק עבור הלוחמים והמפקדים. דלק שיאפשר להם להתאמן חזק יותר ובצורה הכי רלוונטית שיש כדי להכין את צה"ל למלחמה הבאה".

יש לציין שחטיבת הנח"ל איבדה בחודש יולי האחרון את מפקדה אל"ם שרון אסמן ז"ל לאחר שהתמוטט ומת במהלך אימון כושר בבסיס.

יתר הזוכות באליפות צה"ל 2021:

היחידות המיוחדות:

שייטת 13

יחידות המובחרות:

סיירת צנחנים

חטיבות מסייע קרבי:

בה"ד זרוע הים

יחידות הגנת הגבולות:

בית הספר להגנת הגבולות

גדודי איסוף:

גדוד 636

הקצינה (צילום: דובר צה''ל)
סרן עדן כהן, קצינת אימון גופני חטיבת הנח"ל | צילום: דובר צה''ל

תחרות מפקדי היחידות:

יחידות מיוחדות:

מפקד סיירת מטכ"ל, אל"ם י'

יחידות מובחרות:

מפקד סיירת גבעתי, סא"ל אריאל גונן

מערך מסייע קרבי:

מפקד חטיבת האש 215, אל"ם גדי דרור

גדודי הגנת הגבולות והאיסוף:

מפקד גדוד 869, סא"ל ענאן פארס

אליפות צה''ל (צילום: דובר צה''ל)
אליפות צה"ל בכושר קרבי 2021 | צילום: דובר צה''ל