הותר לפרסום: השב"כ ומשטרת ישראל סיכלו פיגוע ירי בירושלים שתכנן להוציא אל הפועל פעיל חמאס, שהיה בקשר עם גורמי טרור בלבנון. מהשב"כ נמסר כי החשוד נחקר בחודש האחרון וכתב אישום צפוי להיות מוגש נגדו היום (ראשון) בידי פרקליטות מחוז ירושלים. מדובר בסיכול פיגוע ירי שני על ידי השב"כ בתקופה האחרונה, בהכוונה של חמאס עזה.

מהודעת השב"כ עולה כי בחודש האחרון התנהלה חקירתו של עומר עאבדין, בן 21, תושב מזרח ירושלים, "שנחשד בקשירת קשר לביצוע פעילות ביטחונית". מפרטים שפורסמו על החקירה בשב"כ ובמשטרה, נחשף כי עומר משתייך לתנועת חמאס ובמסגרת זו, היה שותף לפעילות ארגון הטרור במסגרת ה׳כתלה איסלאמייה׳, תא הסטודנטים מזוהה חמאס באוניברסיטת ביר זית.

עוד נחשף כי לפני כמה חודשים החל בקשר באמצעות הפייסבוק עם פעיל טרור מלבנון כאשר בהמשך, עברו השניים לשוחח בטלגרם. השב"כ לא מציין באיזה ארגון טרור מלבנון מדובר. "בשלב מסוים התבקש עומר לבצע פיגוע ירי או מטען. הוא עתיד היה לקבל סיוע כספי למטרה זו באמצעות פעילים נוספים מאיו"ש", נמסר מהשב"כ. עומר הסכים לבקשה זו ותכנן לבצע פיגוע ירי לעבר אוטובוס המוביל שוטרים באזור הר הבית.

חשיפה זו מגיעה רק שבוע אחרי שהשב"כ התיר לפרסום כי סוכל פיגוע ירי גדול, שתוכנן על יד חוליית טרור בתוך ירושלים. אז נמסר כי חוליית טרור מחמאס עזה גייסו פלסטינים מיהודה ושמרון, להם העבירו אמצעי לחימה והדריכו אותם לקדם פעילות טרור כנגד יעדים ישראלים.

במרכז תשתית זו עמדו, על פי השב"כ, שני פעילי טרור: אימן יוסף חליל זקות, כבן 31, וצברי מחמד צברי עראם, כבן 40, תושבי רפיח המשתייכים לארגון הטרור "ועדות ההתנגדות" בעזה.

השניים פעלו מעזה לגיוס פלסטינים באזור יהודה ושומרון. בעקבות מידע התשתית הייתה במעקב סמוי בכל שלבי התכנון. על זה יש להוסיף כי חודש קודם לכן נעצרו שני אחים פלסטינים תושבי איו"ש בחשד כי גויסו לביצוע פיגוע מטען בישראל. גם במקרה זה הם פעלו בהנחיית גורמי טרור מעזה.