זה קרה ביום חמישי האחרון. קורס קציני משמר הגבול במשטרת ישראל הגיע לסיומו ומבין 18 הקצינים והקצינות שהצטרפו לחיל היה אירוע אחד מרגש ביותר שגרם לרבים להזיל דמעה ולהתרגש עד עמקי נשמתם.

מפקח משנה אוהד רוטמן, בן 21 ממודיעין, הזמין לטקס את סבו שורד השואה אליהו אינדיג בן ה-91. הסבא שרד בין היתר את מחנה ההשמדה אושוויץ שם איבד את אמו, סבתו, אחיו ואחותו. הוא עלה ארצה ב-1949 והקים משפחה עם שני ילדים, שישה נכדים ונינה.

במהלך קורס הקצינים של אוהד הנכד הצעיר שלו היה אחראי האחרון על תכני חינוך וערכים לחבריו אותם הפגיש עם הסבא אליהו ששיתף אותם בסיפור הישרדותו את השואה ומלחמת העולם השנייה.

התיעוד המרגש מהטקס
מחווה מרגשת. הסבא אליהו במרכז עם נכדו הקצין אוהד | צילום: חטיבת דוברות משטרת ישראל

"אני זוכר מגיל קטן את סיפורי הגבורה של סבא שלי", סיפר נכדו אוהד. "אנחנו כאן בזכות אתם שורדים ולכן תמיד היה ברור לי שאני רוצה לשמור על בטחונה של מדינת ישראל".

כשהגיע הרגע לחשוף את דרגות הקצונה של הנכד הסבא הוזמן לבמה לקול מחיאות הכפיים של הנוכחים באולם ביניהם מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן ומפקד מג"ב ניצב יעקב שבתאי. סבא אליהו לא הסתיר את התרגשותו הרבה ומחה דמעה כשהנוכחים סיפרו שהוא ממש לא היה היחיד.

"לא תיארתי לעצמי כמה מרגש יהיה לזכות בכך שסבא שלי יחשוף את הדרגות שלי", הודה הנכד, "מרגש לחשוב שהוא שרד את התופת וכעת אנו חלק ממגניה של המדינה", סיכם.