בין אם שירתתם לפני 20 שנה או שאתם מלש"בים טריים שבקרוב יעשו את צעדיהם הראשונים בירוק-זית, אתם חייבים להודות: אין לכם מושג מה קורה היום בצה"ל. נכון, מדי ה-א' נשארו הדוקים ומציקים, הטנק הוא עדיין טנק ועם הסבון שמשמש לשטיפת כלים גם שוטפים רצפות - אבל בצה"ל נעשו בשנים האחרונות שינויים מרחיקי לכת, שחלקם נבעו מהשינויים שקרו במדינות מסביבנו, במזרח התיכון.

כדי לבדוק מה קורה בצה"ל של שנת תשע"ז, התלווינו ל-5 חיילים לאורך 24 שעות. ניסינו להבין מה עובר עליהם, איך נראית השגרה שלהם, מה משמח אותם ומה מעציב אותם. מה מאתגר אותם, מה מספק אותם ואיך נראים הרגעים הקטנים שמעלים להם חיוך על הפנים.

בחרנו 5 חיילים, 5 סיפורים אישיים שמשרתים ב-5 תפקידים שונים, ותיעדנו את השגרה הלא כל כך שגרתית שלהם במשך 24 שעות.

עמית התגייס במרץ 16 לחיל ההנדסה הקרבית בעקבות אביו, אילן, ששירת בחיל והמליץ לו לשרת בצבא בחיל המשלב לוחמת חי"ר ומקצוע הנדסי. עמית מעיד שהתחבר מיד למערכת הצבאית, עבר ארבעה חודשי טירונות שבמהלכם נהנה מאוד ובסופם קיבל את הכומתה הכסופה לה חיכה. עמית מצפה להמשיך עם המון מוטיבציה את מסלולו הצבאי, ומקווה לצאת לקורס פיקוד.

 

מישל הוא בן לאם יהודייה ואב ערבי נוצרי. הוא התנדב במד"א לפני הצבא ונלחם על התפקיד למרות שלא קיבל אותו בשאלון ההעדפות, כי הוא בן יחיד והתפקיד נחשב לקרבי. מישל עבר קורס פרמדיקים והיה ראש צוות מד"א במסגרת הקורס. אחרי הצבא מעוניין ללמוד רפואה. בגזרתו, מטפל בפצועים סורים, ומתקשר איתם בזכות הידע שלו בשפה הערבית.

 

תמרה עלתה מרוסיה בגיל 5. לפני הגיוס, היא הייתה הייתה בקבוצת הכנת לצה"ל של תנועת "אחריי", מה שהגביר את המוטיבציה שלה לגיוס לקרבי. תמרה היא הראשונה מכל בני משפחתה שהתגייסה לצה"ל. היא התגייסה לגדוד לאריות הירדן, גדוד המשלב לוחמים ולוחמות ויצאה לקורס למ"כים בהקצאה הראשונה. לאחר מכן, הייתה מפקדת במחזור נובמבר 2015 וכיום היא סמלת מחלקה באותה פלוגה.

 

הוריו של אמיר עוסקים בחקלאות. כל חייו גדל בקיבוץ, ולמד בכיתה קטנה של עשרה תלמידים. כיום הוא משרת בפלוגת הסיור, הסיירת של חטיבת הנח"ל.

 

ענבל התגוררה בלוס אנג'לס עד לפני שנתיים וכיום מתגוררת בירושלים. מאז שהיא זוכרת את עצמה, היא מעידה שרצתה לעלות לארץ. ענבל מעידה שלהיות חיילת בודדה זה לא קל, אך עם זאת, היא אף פעם לא מרגישה לבד. ענבל משרתת כיום בבסיס "שבטה" כמדריכת תותחנים, במדור שאחראי על הכשרת הנהגים בחיל. בכל שבוע היא מכשירה קורס חדש ומתוקף תפקידה נמצאת הרבה בשטח ופוגשת המון אנשים חדשים מדי יום.