צה"ל חיסל באמצעות כלי טיס של חיל האוויר ובשיתוף שב"כ את בלאל נופל, ששימש כאחראי על חקירת חשודים בריגול נגד חמאס במרחב דרום הרצועה. כך הודיע הבוקר (רביעי) דובר צה"ל.

נופל לקח חלק בפיתוח שיטות התחקור והלמידה של הארגון, כפי שהגדירו זאת בצה"ל, שם אומרים כי חיסולו מהווה פגיעה ביכולות הלמידה וההתעצמות של ארגון הטרור.

לאחר זיהוי שיגורי רקטות לעבר העיר נתיבות אתמול (שלישי), מעדכנים בצה"ל כי לוחמי צוות הקרב של חטיבה 646 איתרו את מתחם השיגורים ובו נמצאו שלושה משגרים של עשרה קנים, חלקם טעונים ברקטות. הלוחמים השמידו את המתחם ואת המשגרים שבו.

המשגרים מהמטח (צילום: דובר צה"ל)
משגרים מהמטח לנתיבות שאותרו והושמדו ע"י לוחמי חטיבה 646 | צילום: דובר צה"ל

בח'אן יונס שבדרום הרצועה, לוחמי צוות הקרב החטיבתי 7 זיהו שלושה מחבלים בורחים למבנה לאחר שירו פצצות מרגמה לעבר הכוחות, הלוחמים הכווינו מסוק קרב שתקף וחיסל את שלושת המחבלים.

בפאתי שייח' עג'לין שבמרכז רצועת עזה, כוחות צוות הקרב החטיבתי 179 זיהו שני מחבלים, הלוחמים הכווינו כלי טיס של חיל האוויר שתקף וחיסל את שני המחבלים. בנוסף, כוחות צוות הקרב איתרו אמצעי לחימה רבים של המחבלים במרחב.

עוד אומרים בצה"ל הבוקר כי כוחות חיל הים תקפו אמש מספר מטרות מבצעיות של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה, זאת כחלק מהסיוע מהים לכוחות צה"ל המתמרנים ביבשה.