לוחמי צה"ל מצוות קרב חטיבה 460 ולוחמי שב"כ עצרו עשרות פעילי טרור שיצאו מבית חולים ברצועת עזה ולקחו אותם להמשך חקירה של שב"כ ויחידה 504 באגף המודיעין. כך הודיע היום (חמישי) דובר צה"ל.

לוחמי צה"ל מצוות הקרב החטיבתי 460 של אוגדה 162 בשיתוף עם שב"כ פעלו במרחב בית החולים ׳כאמל אדואן׳ ואיתרו מבנה ששימש פעילי חמאס ובו אמל"ח. בצה"ל אומרים כי בפעילות במרחב בית החולים חיסלו הלוחמים מספר מחבלים בהיתקלויות שונות.

כמו כן, מצה"ל נמסר כי מעל 70 פעילים שיצאו מבית החולים נעצרו ונלקחו לחקירה כשבידם אמצעי לחימה ונשקים. המחבלים הובלו עם חוקרי השטח של יחידה 504 באגף המודיעין ורכזי שב"כ להמשך הליכי חקירה.

מפקד חטיבה 460, אלוף-משנה דביר דיבר מהשטח בסרטון שפרסם דובר צה"ל וסיפר שמדובר בפעילות שנמשכת כבר יומיים. "בית החולים שימש כמעוז למפקדים שיצאו מכאן לפגוע בכוחותינו. הוצאנו מכאן מחבלים רבים שנמצאים במעצר. הוצאנו מבית החולים גם אזרחים כדי למנוע פגיעה בחפים מפשע".

כזכור, מאז הסתיימה הפסקת האש וחודשה הלחימה ברצועה נראו לא מעט תמונות כאלו ומאות עזתים שנכנעו הועברו לחקירת גורמי הביטחון. עם זאת, לא כולם הם מחבלי חמאס וחלקם לא קשורים בהכרח לארגון הטרור, עניין שנבדק בחקירות שבהן פועלים כדי לקבל מהם כמה שיותר מידע שיכול לסייע לאיתור החטופים וללחימה של צה"ל בארגוני הטרור ברצועה.