לוחמי יחידת מגלן נלחמים ברצועת עזה ותוקפים באמצעות אמצעי לחימה וטילים מדויקים כגון טיל גיל והחימוש המונחה 'עוקץ פלדה' שהופעל לראשונה בלחימה. כך חושף היום (שלישי) דובר צה"ל.

בצה"ל מוסיפים ואומרים כי במסגרת התמחות היחידה בחשיפת אויב והשמדתו ובשילוב כוחות אוויר, ים ויבשה, לוחמי מגלן איתרו והשמידו מעל ל-70 מטרות הכוללות תצפיות, תשתיות טרור שרובן היו במרחב אזרחי, חוליות נ"ט ומשגרים. כמו כן חיסלו הלוחמים מחבלים רבים.

עוד מציינים בצבא כי בפעילות הקרקעית של חטיבת הקומנדו שיחידת מגלן היא חלק ממנה, באזור שאטי שבצפון רצועת עזה, פשטו לוחמי היחידה על בית מחבל ואיתרו אמצעי לחימה רבים. בנוסף, פשטו הלוחמים על בית ספר, בקרבתו אותרו שני פירים תת-קרקעיים.

לפני כחודש, עוד לפני הכניסה הקרקעית, הודיע דובר צה"ל כי לוחמי מגלן ביצעו שימוש מבצעי ראשון באמצעי הלחימה "עוקץ פלדה" ותקפו עמדת שיגור של ארגון הטרור חמאס, ממנה בוצעו שיגורים לעבר שטח ישראל. "עוקץ פלדה הינה פצצת מרגמה (פצמ"ר) בעלת הנחיה כפולה", הסבירו בצה"ל, "המאפשרת פגיעה מדויקת במטרות טרור בשטח בנוי, תוך הגברת הקטלניות בפגיעה והפחתת הסיכון לפגיעה בבלתי מעורבים".

"הודות ליכולת דיוק, קטלניות ומומחיות הלוחמים, יחידת מגלן בשיתוף חיל האוויר סיכלה עשרות מחבלים במגוון אמצעים, שאחד מהם הוא הפצצה המדויקת עוקץ פלדה", אמר אז מפקד עוצבת הקומנדו, אלוף-משנה עומר כהן.

מוקדם יותר הודיע צה"ל כי אוגדה 162 כיתרה את מרחב ג'באליה ברצועת עזה, בין השאר אחרי הכנה מקדימה בתקיפות חיל האוויר והתותחנים ובהמשך פעילות צוותי קרב של חטיבת הנח"ל, הנדסה, שריון וכוחות מיוחדים.

עוד עדכן צה"ל הבוקר על תפיסת מצבור אמל"ח משמעותי בבית מחבל שהשתייך לכוח הנוח'בה של חמאס, שם בין היתר נתפס טיל נ"ט שהוסתר מתחת למיטת תינוק. הלילה השמיד צה"ל את אתר שיגור הרקטות אמש לעבר מרכז הארץ. על פי התיעוד שסיפק הצבא מדובר בתקיפה מדויקת שלאחריה התפנו התושבים שנמצאו בסמוך.