המרכז להכשרות כלבי שירות בישראל יצא בימים האחרונים בקמפיין מימון המונים ב-giveback, עבור "כלבים ללוחמים". המיזם שבמסגרתו מתאפשר לחיילים שמתמודדים עם פוסט טראומה, לאמץ כלבים נטושים מעמותות ומכלביות שתפקידם לסייע להם 24/7. זהו המחזור השמיני של התוכנית והגיוס אליו יסתיים ביום שבת הקרוב.

יחד עם אנשי מקצוע ובתמיכת בוגרי המחזורים הקודמים, המתמודדים עם הלם קרב כתוצאה משירותם הצבאי, יאלפו את הכלבים, ילמדו לחיות איתם ובכך יוכלו להפחית את תסמיני הכאב שהם חווים באופן יומיומי; "כלבים ללוחמים" כבר שינה את חייהם של עשרות חיילים משוחררים, דרך גיבוש קבוצה ומפגש עם אנשים שחווים כאב משותף.

יותם הוברמן, ששירת כמ"פ בסיירת צנחנים במהלך צוק איתן וסבבי לחימה אחרים, הצטרף לקבוצת התוכנית לפני כשנתיים וחצי, יחד עם ריי, שאותו אימץ מהסגר העירוני בת"א. במהלך המפגשים, הוא למד איך לאמן את ריי לעזור לו להתמודד בשגרה עם השפעות ותסמיני הפוסט-טראומה, עד לרמת הדרישות מכלב שירות במרחב הציבורי. בחודש אוקטובר האחרון הם סיימו את הכשרתו של ריי.

"קיבלת את ריי מהמרכז להכשרות כלבי שירות, כחלק מפרויקט שנקרא 'כלבים ללוחמים'. מאז שקיבלתי אותו הצלחתי לצאת יותר מהבית, התחלתי להרגיש טוב יותר וחברותי יותר. זה עזר לי מאוד בהתמודדות האישית. החברות שנוצרה לי עם ריי ממש שינתה לי את החיים", הוא אומר. כיום יותם מרכז את הקבוצה המתהווה במרכז של המחזור הנוכחי בתוכנית, במטרה לסייע ללוחמים נוספים. בדומה לריי, את הכלבים בקבוצה זו יאמצו מהסגרים עירוניים.