"בצפון הרצועה פירקנו שתי חטיבות של חמאס, עוד לא לגמרי", אמר אתמול הרמטכ"ל, "וכמו שעשינו את זה חזק ויסודי בצפון הרצועה, אנחנו גם עושים את זה עכשיו בדרום הרצועה". דבריו של הרצי הלוי אמש (ראשון) בפני אנשי מילואים בסיור באוגדת עזה מלמדים על המאמץ הנוכחי בצה"ל, להמשיך ולפגוע בדרג מפקדי השטח של חמאס על רקע הרחבת הפעולה לדרום הרצועה.

גם הרמטכ"ל הודה שצה"ל טרם השיג שליטה מלאה בצפון הרצועה, ועדכן כי אוגדה 162: "עדיין עובדת בפנים להעמיק את ההישג ולפגוע בעוד גדודים. אתמול, היום, הרגנו מפקדי גדודים, מ"פים, הרבה פעילים, ואתמול בבוקר התחלנו את אותו מהלך בדרום הרצועה, הוא יהיה עם עוצמה לא פחותה מזה", הצהיר הרמטכ"ל, והוסיף כי המפקדים בחמאס ייפגשו בכל מקום את צה"ל בצורה מאוד-מאוד חזקה.

הית'ם חואג'רי, מפקד גדוד שאטי של ארגון הטרור חמאס (צילום: דובר צה"ל)
הית'ם חואג'רי, מפקד גדוד שאטי של ארגון הטרור חמאס | צילום: דובר צה"ל

כזכור, במוצאי-שבת עדכן צה"ל על חיסולו של מפקד גדוד שוג'עייה, וסאם פארחת ואמש, על חיסול מפקד גדוד שאטי, הית'ם חואג'רי, בתקיפת מטוסי קרב בהכוונה מודיעינית של שב"כ ואמ"ן. על פי צה"ל מפקד הגדוד פיקד גם על חלק מטבח 7 באוקטובר וגם על מערך האבטחה של חמאס בבית החולים שיפא. אתמול דובר צה"ל בערבית הפיץ את תמונותיהם של מפקדי חטיבת שוג'עייה של חמאס וקרא להם להיכנע או שיחוסלו גם כן.

קרב קשה בצפון הרצועה

הבוקר (שני) הותרו לפרסום שמותיהם של שלושה חיילי צה"ל שהודעה נמסרה למפחותיהם. רס"ם (מיל') נריה שאער, בן 36, מיבנה, לוחם בחטיבה 55 ('עוצבת חוד החנית'), נפל אתמול בקרב במרכז רצועת עזה.

במה שמסתמן כקרב קשה שהיה בצפון הרצועה, נפלו שני לוחמים מגדוד 601 של הנדסה ולוחם נוסף נפצע באורח קשה. רס"ל (מיל') בן זוסמן, בן 22, מירושלים, לוחם במחלקת הסיור וסמל בנימין יהושע נידהם, בן 19, מזכרון יעקב, לוחם בגדוד, נפלו ולוחם נוסף בגדוד נפצע כאמור באורח קשה ופונה לבית חולים, כשמשפחתו עודכנה על כך.

עוד עדכנו בצה"ל הבוקר כי 200 מטרות חמאס הותקפו בלילה מהאוויר, הים והיבשה. בצה"ל עדכנו כי פיר מנהרה ממולכד נמצא על ידי לוחמי "חטיבת הנגב" שהשמידו תשתית טרור שמוקמה בבית ספר בבית חאנון, משם בוצעה תקיפה לעבר כוחותינו.

בתקרית אחרת חוסלה חוליית מחבלים ולאחר מכן הותקף מחסן האמל"ח ממנו יצאו המחבלים. לוחמי חטיבת המילואים 551 הכווינו כלי טיס שחיסל את החולייה ולאחר מכן תקפו בעצמם את מחסן הנשק ממנו יצאו. בצה"ל אומרים כי אחד מכלי הטיס מנע פגיעה מיידית בכוחות, כאשר מכלול התקיפה של חטיבת האש 282 (תותחנים) הכווין תקיפת רכבים בהם הסיעו טילים ומרגמות.

במקביל, מעדכנים בצבא כי כוחות זרוע הים ממשיכים לסייע לפעילות היבשתית ותקפו עמדת תצפית של הכוח הימי בחמאס, ומבנים של ארגון הטרור באמצעות חימוש מדויק.