אזהרה, עדות קשה לקריאה: אב ובנו, מחבלים מרצועת עזה שנתפסו על ידי כוחות צה"ל והועברו לחקירה ביטחונית בישראל, סיפרו על מעשי אונס ורצח מזעזעים שביצעו בישראליות וגם בישראלים חפים מפשע, במהלך טבח 7 באוקטובר ביישובי עוטף עזה. העדויות המזעזעות פורסמו היום (חמישי) ב"דיילי מייל" הבריטי.

כפי שצוין, מדובר בעדויות קשות מאוד. המחבלים ג'מאל חוסיין אחמד ראדי (47 ובנו עבדאללה (18) נתפסו על ידי כוחות צה"ל ברצועת עזה ותושאלו על מעשיהם בקיבוץ ניר עוז שבעוטף, אליו חדרו ב-7 באוקטובר. "אבא אנס אותה, אחר כך אני ואז בן דוד שלי ואז עזבנו אבל אבא שלי הרג את האישה אחרי שסיימנו לאנוס אותה", מעיד המחבל עבדאללה בקטע המזעזע ביותר מהחקירה.

עוד העיד המחבל עבדאללה בחקירה: "איימתי עליה עם האקדח שלי להוריד את הבגדים שלה, אני זוכר שהיא לבשה מכנסי ג'ינס קצרים, זה בערך. לפני האישה הזו, אנסנו גם בחורה אחרת, הרגתי שני אנשים, אנסתי שני אנשים, ופרצתי לחמישה בתים".

העדות מגיעה לאחר שמשפחות התצפיתניות החטופות החליטו לפרסם תיעוד קשה מההתעללות בהן על ידי מחבלי חמאס בבסיס נחל עוז ב-7 באוקטובר לפני שחטפו אותן לרצועת עזה, שם הן מוחזקות עד היום. הפרסום מעורר מעט את השיח גם מחוץ לישראל לאחר שבחודשים האחרונים היה ניסיון להפחית בפשעים ובזוועות שביצעו חמאס ושאר ארגוני הטרור הרצחניים מרצועת עזה בעוטף עזה ב-7 באוקטובר.

לא העדות הראשונה: "הפשטתי אותה ואנסתי"

לפני כחודשיים פרסם דובר צה"ל עדות מצולמת מחקירתו של מחבל מארגון הטרור הג'יהאד האיסלאמי שמודה באלימות מינית ואונס שביצע אישה ישראלית במהלך טבח 7 באוקטובר, וכן ברצח ישראלים. המחבל, מנאר מחמוד מחמד קאסם, פעיל הכוח הימי של ארגון הטרור גא"פ, נתפס בתחילת חודש מרץ על ידי כוח של יחידה 504 מאגף המודיעין, בח'אן יונס. בחקירתו במתקני החקירות של היחידה תיאר בפירוט מדויק את מעשי הזוועות שביצע. לדבריו: "השטן השתלט עליי, השכבתי אותה התחלתי להפשיט אותה ועשיתי את מה שעשיתי".

הוא סיפר שאחרי שנכנסו לישראל הוא ירד מהג'יפ ומי שהיה איתו נפגע בראש. "מהפחד נכנסתי לקיבוץ לבית הכי קרוב. בהתחלה כשנכנסתי לא היה אף אחד. נכנסתי לחדר ומישהי הייתה שם ונבהלה. נבהלתי ממנה והיא אמרה לי תעזור לי. לקחתי אותה וזרקתי אותה לספה. היה לה שיער מאוד ארוך, הייתה רזה. היא לבשה חצאית כחולה וחולצה לבנה וסנדלים".

החוקר שאל את המחבל מה הוא עשה לה, וקאסם השיב: "השטן השתלט עלי, הפשטתי אותה ועשיתי את מה שעשיתי". החוקר מתעקש איתו מה הוא עשה, והוא משיב: "ישנתי איתה". החוקר של 504 ממשיך להתעקש ואמר לו, "אתה לא ישנת איתה, מה עשית לה?". והמחבל מספר "אנסתי אותה". ואז המחבל ממשיך ומספר לחוקר: "היא דחפה אותי וזה לא נמשך הרבה זמן ואז שמעתי קולות בחוץ. שני גברים נכנסו מהדלת ואז שמענו צעקות, לא יודע אולי אמא שלה או לא יודע מי זאת הייתה".

החוקר, כדי לגלות סימנים מזהים ופרטים מוכמנים שרק המחבל האנס ידע, חזר לאחור ושאל מה היא לבשה מתחת לבגדים. המחבל ענה, "ורוד. תחתונים ורודים וחזיה ורודה. אחרי זה שמענו צעקות ונכנסו שני הגברים (מחבלים מגדודי אל אקצא). אני והיא התלבשנו". בהמשך הוסיף שהמחבלים האחרים הושיבו את הצעירה שנאנסה ואמה יחד, "ואז הם לקחו את הבחורה והאישה ואני נשארתי בחדר".