מהומה באחת מתחנות רכבת ישראל הבוקר (ראשון). עימות פרץ בין חייל צה"ל למאבטחים במקום לאחר שמנעו את עלייתו של החייל לרכבת, בזמן שהנוסעים ממתינים בתוכה. סרטון המתעד את האירוע עלה לרשתות החברתיות ועורר סערה.

מעדויות של נוסעים שהעלו את הסרטון לרשתות החברתיות עולה כי החייל ביקש לעלות לרכבת למרות שלא הציג תעודת חוגר לאחר שלדבריו הוא איבד אותו. יחד עם אישה שהציגה עצמה בתור אמו השניים הפצירו במאבטחים לאפשר לו לעלות לרכבת מחשש שיאחר להגיע ליחידתו ויענש על ידי מפקדיו על כך.

בין הצדדים פרץ עימות קולני שבו התערבו גם נוסעים שהיו בסמוך. תיעוד המקרה שעלה לרשתות החברתיות עורר מיד תגובות רבות מגולשים שחלקם צדדו במאבטחי הרכבת ואחרים זעמו על היחס לחייל.


מרכבת ישראל נמסר בתגובה:

"רכבת ישראל מסיעה מידי יום עשרות אלפי חיילים ומשרתי כוחות בטחון, זהו שירות שאנו רואים בו ערך רב ומבצעים בגאווה. על פי הנחיות משטרת ישראל, כל נושא נשק, לרבות חיילים בשירות חובה ובמדים, מחוייב להציג תעודה מתאימה או לעבור תישאול בידי אנשי האבטחה. כאשר צוות התחנה הבין כי אין ברשות החייל תעודה מתאימה, הוא התבקש על ידם להראות תעודה המעידה על זהותו, או לעבור תישאול קצר עם פרטים על שירותו ויחידתו. לצערנו החייל סירב לשתף פעולה ונכנס בניגוד להנחיות לשטח התחנה, ואף עיכב רכבת עם מאות נוסעים. אנו שבים ומבקשים מכל נוסעינו לשתף פעולה עם צוותי הבטחון בתחנה ולאפשר להם לבצע את עבודתם שמטרתה שמירה על ביטחון כל נוסעי הרכבת".

גורמים ברכבת ישראל אמרו בשיחה עם mako "הוא (החייל) נדרש להציג תעודה כלשהי לאחר שטען שהחוגר שלו נגנב אבל הוא סירב בתוקף. במידה וחס וחלילה היה מדובר בניסיון פיגוע אל מי היו באים בטענות? אנו פועלים על פי נהלי משטרת ישראל".

ברכבת הוסיפו כי הם מודעים לכך שתעודות החוגר מדי פעם נגנבות או נפגמות: "במקרה של אובדן תעודת חוגר, אנו ממליצים לפנות במיידית ליחידה אליה שייך החייל ומבקשים להישמע להוראות צוותי הרכבת. נהלים אלו נועדו אך ורק לשמירת בטיחות הנוסעים".