השבוע מחזור גיוס חדש של לוחמות חילוץ מתייצב בשערי הבקו"ם (בסיס 'מיטב' למען הדיוק). מסלול דומה עברה סמל רוני בן דור והבוקר היא הגיעה לאולפן של ניב רסקין בקשת 12 כדי לספר על האירוע בו היא והחיילות עליהן פיקדה זיהו וסיכלו חדירה מגבול ירדן.

"היינו במשימת לילה", שחזרה המפקדת, "ואחרי כמה שעות טובות חיילת שלי זיהתה כמה אנשים מתקרבים אלינו. ספרתי שבעה אנשים, קראנו להם לעצור והם לא נענו עד שנעצרו מאחורי שיח. שמתי לב שאחד מהם מציץ לעברינו".

על התחושות באותם רגעים סיפרה: "היה חוסר ודאות, לא ידענו אם מדובר באנשים חמושים. דרכנו נשקים והתקדמנו בזהירות לכיוון שלהם וראינו שהם ממשיכים בתנועה לשטח רווי שיחים. הקפצנו כוחות וירינו תאורות, זה שטח שלא הולכים בו בדרך כלל אבל בכל זאת הלכנו אחרי העקבות שלהם במשך שעה וחצי".

משוריין צה''לי (צילום: דובר צה''ל)
אירוע חריג במשימה לילית. סיור צה"ל | צילום: דובר צה''ל

"לא פחדנו", הדגישה סמל בן דור, "הרגשנו במשימה בלשית והיינו מרוכזות מאוד. ככה עד שהגענו קרוב לשיח מאחוריו הסתתרו כמה מהם, כיוונו לעברם את הנשק ועצרנו אותם. גילינו שמדובר במהגרי עבודה לא חוקיים מטורקיה והעברנו אותם להמשך חקירה".

על תפקודה קיבלה סמל בן דור תעודת הוקרה ממפקד החטיבה. "היה טקס מכובד והתרגשתי במיוחד בשבילי ובשביל החיילת שלי שזיהתה את המסתננים". סיכמה.

על פי אתר צה"ל, גדוד תבור בו היא משרתת הוקם בשנת 2012 שהוכר כמצטיין איו"ש ב- 2013 וכמצטיין חטמ"ר בנימין לשנת 2015 וכעת כאמור קולט הגדוד מחזור גיוס חדש לשורותיו.