"תמיד ידעתי שאסיים את הקורס, החשש שלי לא היה ליפול אלא לא לקבל את התפקיד שאני רוצה, כי עד עכשיו היו לי רק כשלונות בצבא", מספר סמל אופק לוי על התחושות שלו לקראת השיבוץ לתפקיד עם סיום קורס מ"כים בו ליווה אותו צוות צילום בתיעוד ששודר בחמישה פרקים כאן ב-mako פז"ם.

>>למקרה שפספסתם: צפו בפרק הבכורה של "מסע פיקוד"

"אנחנו ממעטים את השיח לאורך הקורס לגביי השיבוץ", אומר מפקד הבסיס מח"ט ביסל"ח, אלוף-משנה עמית ימין, ומסביר: "מה שקובע הוא הפוטנציאל, היכולת ומידת ההתאמה שראינו בביצועים לאורך הקורס".

>>צפו בפרק השני של "מסע פיקוד"

המתח עולה כשהלוחם השני אחריו עוקבת הסדרה, לוי לייבר מגבעתי, נכנס לשיחת השיבוץ. ממנה הוא יוצא עם הבשורה – שובצת כמפקד בגדוד.

צפו: מסע פיקוד – פרק אחרון (צילום: זרוע היבשה, דובר צה"ל)
מבסוט מהשיבוץ. סמל אופק לוי | צילום: זרוע היבשה, דובר צה"ל

>>צפו בפרק השלישי של "מסע פיקוד"

"קיבלתי מ"כ טירונים", מעדכן אופק לוי מהנח"ל על השיבוץ שהוא קיבל. "זו פעם ראשונה שאתה מפקד על אנשים, לא מלחיץ אבל אני לא יודע איך אגיב לכל הסיטואציה. עם כמה 'צהוב' שזה נשמע, אני כבר אוהב את החיילים שעוד לא קיבלתי כמפקד".

צפו בפרק הרביעי של "מסע פיקוד"

הפרק והסדרה כולה נחתמים באקט האחרון – טקס הסיום המרשים של קורס מפקדי כיתות חי"ר בביסל"ח. לייבר שעלה מברזיל זוכה לביקור מיוחד של אמו שהמריאה כל הדרך מסאו פאולו כדי לראות את בנה מוסמך כמפקד. "אין לי מילים, אני כל כך שמחה", אומרת האמא ברגע האיחוד המרגש.

"כדי להצליח כמ"כ צריך להבין כל הזמן שהדוגמה האישית היא אם כל שיטות החינוך. זה מתבטא בעיקר בנוכחות ובלהיות הלוחמים הכי טובים בכיתה. אם את אלו תעשו ילכו אחריכם החיילים למורכבת שבמשימות", מסכ"ם אל"ם ימין ומבקש להוסיף מסר אחרון למפקדים הבאים של צה"ל: "תאהבו אותם (את החיילים) והם יהיו איתכם". צפו בפרק המלא.