הזמר עידן עמדי נפצע היום במהלך פעילות צה"ל בדרום הרצועה, בעקבות פיצוץ בפתח מנהרה כחלק מפעילות נרחבת של כוחות צה"ל במקום בשבועות האחרונים. הוא הועבר במסוק לטיפול במרכז הרפואי שיבא בתל השומר, שם הצליחו הרופאים לייצב את מצבו שמוגדר קשה.

מאז פרצה המלחמה ב-7 באוקטובר עלה עידן עמדי על מדים והתגייס למילואים, ויחד עם חבריו לצוות הוא נלחם בעומק הרצועה. בין משימה למשימה, הקפיד לעדכן את העוקבים שלו בחודש האחרון עם מסרים מעודדים (וגם מורכבים) הישר מהחזית. לאחרונה הוא העלה ביקורת וביקש להפסיק "להתכתש בטוויטר, באולפנים, במסיבות העיתונאים. אנחנו צריכים שתאפשרו לנו להיות מאוחדים עד שנחסל את מי שרוצים להשמיד אותנו".

עידן עמדי (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של עידן עמדי)
צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של עידן עמדי

עוד קודם לכן, הוא נפגש אפילו עם הרמטכ"ל, בפגישה שלא ברור מי התרגש ממנה יותר, הוא או החייל מספר אחת של צה"ל. "מה העניינים? טוב לראות אותך, איזה מדוגם", החמיא הרמטכ"ל לעמדי בשעה שהשניים, חמושים ומצוידים ללחימה, לחצו ידיים. אחרי שפרגן לזמר, ששירת בהנדסה קרבית, על הדיגום, התרשם הרמטכ"ל מהציוד שנשא עמו עמדי ושאל אם "אפשר גם ציוד כזה", לפני שפנה עמדי להציג לו את החיילים מהחפ"ק שלצדו.

בראשית הלחימה, בסטורי שהעלה לחשבון האינסטגרם שלו, על רקע תמונה שלו במוקד התופת בכפר עזה, כתב עמדי: "לא יוצא לי לשתף יותר מדי בימים אלה. אתמול הגעתי לכפר עזה והמראות לא נתפסים. צלם מוכשר שהיה שם לתעד את הביקור של רה"מ תפס אותי בוהה באחד הבתים השרופים בשכונת הצעירים. דור שלם של יקירינו שנטבחו".