כוחות אוגדה 98 ממשיכים בכיתור שכונת "חמד" בח'אן יונס שבדרום רצועת עזה ובפשיטות על תשתיות טרור במרחב. כך מעדכן הבוקר (שלישי) דובר צה"ל. מדובר בשכונת בניינים גדולה, שם פועל צה"ל מאז הלילה שבין שבת לראשון, תחילה במתקפת פתע ותוך פינוי התושבים ותפיסת המחבלים ותשתיות הטרור שהוסתרה ביניהם.
.
ביממה האחרונה, כך מדווח צה"ל, הלוחמים עצרו עשרות מחבלים מארגוני הטרור חמאס וגא"פ, שניסו לברוח בחסות המאמץ לפינוי התושבים מאזור הלחימה, שעליו מופקד צוות הקרב של חטיבה 7. עוד במסגרת הפעילות הזו, נמסר כי לוחמי חטיבת הקומנדו פושטים על תשתיות טרור של חמאס בשכונה ואיתרו בהן אמצעי לחימה רבים.

צה"ל מדווח הבוקר גם כי נמשכים הקרבות במרכז הרצועה, שם צוות הקרב של חטיבת הנח"ל ממשיך לפעול וחיסל כעשרים מחבלים במהלך היממה האחרונה, באמצעות ירי צלפים, פגזי טנקים והפעלת כלי טיס. באחת התקיפות, בשיתוף פעולה של מכלול האש החטיבתי, מודיעין החטיבה וחיל האוויר - סגרו מעגל על מחבל והוא חוסל בתקיפה מדויקת.

עוד נמסר מצה"ל הבוקר כי חיל האוויר ממשיך לתקוף מטרות של ארגון הטרור חמאס ברחבי הרצועה וביממה האחרונה, הותקפו מעל ל-50 מטרות של הארגון. בין המטרות שהותקפו, עמדות שיגור, מחסני אמצעי לחימה, פירי מנהרות ותשתיות צבאיות נוספות.

במהלך פעילות במרחב בית חאנון, מכלול האש של החטיבה הצפונית באוגדת עזה זיהה חוליית מחבלים שהפעילה רחפן. לאחר הזיהוי מטוס קרב תקף וחיסל את החוליה.