סוכנות הידיעות של משמרות המהפכה, תסנים, מפרסמת תיעוד חדש של הרגעים הראשונים של הגעת צוותי החילוץ לזירת התרסקות המסוק של נשיא איראן ראיסי ושר החוץ. בתיעוד נראה צוות החילוץ מגיע לזירה כשברקע נשמעות זעקות "יא חוסיין". לפי התיעוד לא ברור האם מדובר בזעקות אחרונות של אחד מיושבי המסוק או של צוותי החילוץ.

הבוקר, לאחר פרסום התיעוד החדש, החל מסע הלווייתו של ראיסי, כשאלפים מלווים את ארונו בעיר תבריז שבצפון מערב המדינה. במקביל לאלפים האבלים, איראנים רבים מחוץ למדינה חגגו את מותו של מי שכונה "הקצב של טהראן".

כזכור, עשרות צוותי חילוץ והצלה יצאו לאזור, אך לא הצליחו לאתר את המסוק במשך שעות בשל תנאי מזג האוויר הקשים וכשהגיעו כל שנותר להם הוא לחלץ את הגופות ובהן גופתו של הנשיא. שר התקשורת של איראן אמר כי הטלפון של אחד מנוסעי מסוק הנשיא היה דולק עד 8 בערב וכך הצליחו לבסוף לאתר אותו.

שרידי מסוקו של א-ראיסי
שרידי מסוקו של א-ראיסי

במסוק היו גם שר החוץ האיראני חוסיין אמיר עבדאלליהאן, מושל מחוז מזרח אזרבייג'אן מאליכ רחמתי ונציגו של המנהיג העליון למחוז מזרח אזרבייג'אן מוחמד עלי א-האשם. שני מסוקים נוספים בשיירת הנשיא נחתו בהצלחה.

באיראן הוכרזו אתמול 5 ימי אבל וברחבי המדינה נערכים טקסים רבים לזכרם של ההרוגים. 

מדינות רבות הביעו תנחומים על מותו של ראיסי למרות שבתקופת שלטונו קידם את פעולות הטרור של איראן דרך שלוחותיה בעולם, הוציא להורג נשים, להט"ב ומתנגדי משטר.

לבקשת החברות הקבועות במועצת הביטחון של האו"ם רוסיה וסין, והחברה הזמנית אלג'יריה - המועצה פתחה אתמול (שני) את ישיבתה בדקת דומייה לזכרו, ומשרד החוץ של ארצות הברית פרסם כי ארה"ב מביעה תנחומים על מותו של נשיא איראן.