לשלוח ילד לשירות קרבי בצבא זה אף פעם לא פשוט ולהוריהם של ירדן, ים ואופיר אלגבסי יש אתגר משולש. מדובר בשלישיית אחים שנולדה, גדלה, התחנכה יחד והתגייסה לצה"ל בשני מחזורי גיוס סמוכים, כדי לשרת ביחידות לוחמות.

הבוקר (שלישי) הגיעו השלושה לראיון משותף בתכנית הבוקר של "פאולה וליאון" בקשת 12. "לא התראינו שלושתינו יחד כבר חודשיים בגלל היציאות השונות הביתה", סיפרו האחים. אופיר משרת בפ"ק מח"ט חטיבת כפיר, ירדן בחפ"ק סמג"ד גדוד "רעם" בחטיבת החילוץ ו-ים לוחם בפלוגה המסייעת של גדוד 931 בנח"ל

"אנחנו תחרותיים ולא חשבנו לשניה לוותר על הקרבי כדי לא להעמיס על ההורים", הם סיפרו על גאוות היחידה המשפחתית והעובדה שלא עשו לעצמם הנחות כדי להקל על ההורים. "לא הטיפו לנו על קרבי בבית, פשוט הבנו שזו הדרך לשירות משמעותי".

שליישית האחים שמשרתים כלוחמים (צילום: פאולה וליאון, קשת 12)
שליישית האחים שמשרתים כלוחמים | צילום: פאולה וליאון, קשת 12

לשלושה, שלמדו באותה הכיתה בחצור הגלילית ממנה הם מגיעים ("שלא באנו לבית ספר זה חצי כיתה שחסרה"), יש אח נוסף בן 10 בבית. " לו הכי קשה, פתאום הבית התרוקן מאז שהתגייסנו והוא מתקשר אלינו הרבה. לאמא אנחנו לא מספרים כשיוצאים לפעילויות כדי לא להדאיג".

במהלך השידור התבשרה האחות ירדן שנבחרה למצטיינת ותקבל אות מנשיא המדינה ביום העצמאות הקרוב. "לא נראה לי שיש לוחמת שעשתה יותר ממנה", פירגן לה אחיה אופיר, "אני יודע באילו קווים ומעצרים היא פעלה ואי אפשר להמעיט בכך". ירדן עצמה הגיבה: "תמיד עשיתי הכל כמו האחים שלי, רצתי, שיחקתי כדורגל והיה לי ברור שגם בגיוס אוכל לעשות הכל כמוהם. המסר שלי הוא שמי שחזק נפשית יוכל לעמוד בכל אתגר פיזי".

ים וירדן ישתחררו בעוד ארבעה חודשים ואפיר בעוד שמונה חודשים, טיול משותף אחרי השחרור? האחים אומרים שאין מה לבנות על זה. צפו בראיון המלא איתם.