קרבות עם מחבלים בפרדסים בדרג' תופאח שברצועת עזה: צה"ל מפרסם הערב (רביעי) תיעוד ממצלמת הגוף של לוחמי צוות הקרב של חטיבה 460 במהלך היתקלות.

כוחות חי"ר ושריון מצוות הקרב של גדוד 50, הפועלים תחת צוות הקרב של חטיבה 460, פשטו על מרחב פרדסים. בצה"ל אומרים כי אותרו בו חמישה "פירים התקפיים" ובורות שיגור רבים. ברקע נשמעים זמזומי כטב"מים ודיווחים בקשר על מכת אש.

בתיעוד ממצלמות הגוף של הלוחמים שפרסם דובר צה"ל, הכוח נראה נפרס בין עצי פרי ההדר ומנהל אש מול המחבלים. "שימו תיקים על הגב, היכון לתנועה, דילוג" נשמעות הפקודות לצד צרורות ירי. בצה"ל מוסיפים כי במהלך הפעילות בפרדס, נתקלו הלוחמים במספר מחבלים אשר ירו לעברם טילי RPG וירי מנשק קל.

במהלך ההתקפה, כוחות שריון זיהו במרחב שני מחבלים זוחלים עם נשקים לעבר הכוחות. בצה"ל אומרים כי השניים חוסלו באמצעות ירי פגז טנק. בנוסף עדכנו בצה"ל כי במהלך ההיתקלות נורה על הכוח טיל נ"ט שלא פגע בטנק. "לוחמי השריון זיהו את מקור הירי וחיסלו את המחבל שניסה לתקוף את הכוח", הוסיפו בצבא.

גדוד 50 חשף במהלך הלחימה בצפון הרצועה מצבורי אמל"ח משמעותיים של מחבלי ארגוני הטרור. צוות הקרב של חטיבה 460 היה זה שבקרב מולו נכנעו מחבלים רבים בבית החולים כאמל אדואן שבג'באליה, שם תועדו מניחים את נשקם ונלקחים לחקירה ביטחונית.

מוקדם יותר פרסם צה"ל תיעוד ממצלמות הגוף של לוחמי הקומנדו שמעמיקים את הלחימה בח'אן יונס, חיסלו מחבלים ופגעו בתשתיות טרור כולל חמ"ל חמאס שפעל מתוך מסגד מקומי. בצה"ל דיווחו הבוקר כי 200 מטרות הותקפו ביממה החולפת ברצועת עזה מהאוויר, הים והקרקע.

צוות קרב חטיבה 460 בהיתקלות בפרדסי דרג' תופאח (צילום: דובר צה"ל)
צוות קרב חטיבה 460 בהיתקלות בפרדסי דרג' תופאח | צילום: דובר צה"ל